در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

به گفته رئیس پلیس راه گیلان، طبق برررسی های به عمل آمده طی هشت ماه گذشته در گیلان ۳۰ درصد از تصادفات منجر به فوت و جرح در روزهای پایانی هفته رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سرهنگ جاور صفاری رئیس پلیس راه گیلان عصر امروز در حاشیه بازدید از محور رشت_رودبار و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیشترین میزان تصادفات جاده ای در روزهای پایانی هفته صورت می گیرد، اظهار کرد: طبق برررسی های به عمل آمده طی هشت ماه گذشته در گیلان ۳۰ درصد از تصادفات منجر به فوت و جرح در روزهای پایانی هفته یعنی پنجشنبه و جمعه رخ داده است.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته شاهد حضور بسیار زیاد خودروها به گیلان بودیم، گفت: به دلیل ایام شهادت حضرت زهرا (س) شاهد افزایش حضور مسافران به استان در هفته جاری به نسبت هفته گذشته بودیم.

رئیس پلیس راه گیلان با تاکید بر لزوم توجه به رعایت نکات ایمنی توسط رانندگان در سفر به این استان افزود: با توجه به تعطیلات آخر هفته ها و احتمال افزایش تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی گیلان، نیاز است که رانندگان نسبت به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به منظور پیشگیری از تصادفات اقدام کنند.

صفاری، یکی از اهداف پلیس راه را نظارت بر جاده ها دانست و تصریح کرد:  تمامی ظرفیت های قانونی موجود مانند توقیف خودرو دارای تخلفات حادثه ساز به مدت ۷۲ ساعت، اعزام رانندگان دارای رفتارهای هنجارشکنانه به مرجع قضائی و اعمال نمره منفی و غیره از اقدامات پلیس در این خصوص است.

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان