در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به افزایش سهم گیلان در تولید ناخالصی ها در سطح استانی گفت:  این استان آمادگی ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و پیشرفت صنعت کشتی سازی و ساخت راه آهن را دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی استاندار گیلان پیش از ظهر امروز  در همایش توسعه دریامحور و گرامیداشت روز ملی حمل و نقل دریایی و بندری در تهران با بیان اینکه گیلان یکی از استان های مهم در حوزه حمل و نقل دریایی است، اظهار کرد:
 گیلان با داشتن ۳۰۰ کیلومتر نوار ساحلی می تواند از تمام ظرفیت های خود برای توسعه ی اقتصاد دریامحور در بخش های مختلف استفاده کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به افزایش سهم گیلان در تولید ناخالصی ها در سطح استانی گفت:  این استان آمادگی ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و پیشرفت صنعت کشتی سازی و ساخت راه آهن را دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان یکی از اهداف دولت سیزدهم را توسعخ حمل و نقل دریایی در استان های ساحلی دانست و بیان کرد:  به علت ارزان بودن حمل و نقل دریایی ، با استقبال بخش خصوصی شاهد رونق حمل و نقل دریایی و بهبود وضعیت اقتصادی کشور باشیم.

عباسی همچنین با اشاره به سفر هیئت اقتصادی گیلان به کشور روسیه تصریح کرد: در این سفر با مسوولان وزارت راه روسیه، استاندار آستراخان و معاوم نخست وزیر داغستان دیدار کرده و تواففات خوبی در خصوص افزایش صادرات و واردات و توسعه حمل و نقل دریایی انجام شد.

به گزارش فارس، در این همایش، ۳۱ فقره قرارداد و تفاهم نامه سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در بنادر کشور با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، محمدرضا رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، اسدالله عباسی استاندار گیلان و برخی استانداران استان های ساحلی و جامعه دریایی و بندری کشور در تهران به امضا رسید.

گفتنی است این قرارداد ها در سه میز مختلف مربوط به بنادر شهیدرجایی، امام خمینی، بوشهر، امیرآباد، شهید بهشتی، انزلی و نوشهر به امضا رسید.

پایان پیام/


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان