در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت این سازمان با برنامه ریزی هایی که صورت داده، به سمت تحقق هدف تولید ۲۰ هزار مگاوات برق هسته ای حرکت می کند.

«محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی روز چهارشنبه و در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درباره اینکه «هدف تولید ۲۰ هزار مگاوات برق هسته ای چه زمانی محقق خواهد شد»، اظهار کرد: ما به دستور رئیس جمهور که از دولت قبل هم آغاز شده بود کارگروهی ویژه برای پیشبرد برنامه های توسعه نیروگاه های ۲ و سه بوشهر داریم که جلسات این کارگروه با حضور وزرای مربوطه برگزار و تصمیماتی برای این پیشبرد پروژه و تسهیل گری برای ایجاد نیروگاه های جدید اتخاذ می شد.

وی ادامه داد: در این دولت و بعد از دیدار با مقام معظم رهبری، ایشان بر تولید ۲۰ هزار مگاوات برق هسته ای مجدد تاکید داشتند. نام این کارگروه هم به واحدهای ۲ و سه نیروگاه بوشهر و ۲۰ هزارمگاوات تغییر کرد. ما با توجه به مصوبات و تصمیمات این کارگروه، برنامه ریزی خود را انجام دادیم و پروژه ها را پیش می بریم. تولید ۲۰ هزارمگاوات برق هسته ای برای افق تا ۱۴۲۰ است نه اینکه در آن سال این هدف محقق شود، بلکه از الان تا ۱۴۲۰ به سمت تحقق این هدف حرکت می کنیم.

اسلامی افزود: ساخت یک نیروگاه هزار مگاواتی در صورت وجود منابع، هفت سال زمان برد. ما غیر از فاز دوم و سوم نیروگاه بوشهر، زمین ها را در اختیار گرفتیم و طراحی ها را شروع کردیم و در یکی دو سایت مثل استان خوزستان و هرمزگان عملیات اجرایی را شروع کرده ایم. برای یکی از پروژه ها، سفارش ساخت تجهیزات را به کارخانجات داخل داده ایم و کار در حال  پیشرفت است.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این پرسش که «نیروگاه های جدید در داخل کشور ساخته می شود یا مشارکت طرف خارجی»، گفت: ۲ نوع داریم و هم در داخل ۱۰۰ درصد ساخته می شود و هم با مشارکت طرف خارجی.

انتهای پیام


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان