در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

۱۸ هکتار از اراضی گیلان در آتش سوخت

۱۴۰۲/۱۰/۰۳ ۱۲:۵۰ کد خبر: 190325
سرپرست مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد وقوع حریق در ۹ شهرستان این استان بودیم، گفت: متاسفانه ۱۸ هکتار از اراضی در این حریق ها سوختند و در حال حاضر حریق در کل استان مهار ...

محمدرضا حق بین سرپرست مدیریت بحران استانداری گیلان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به آخرین وضعیت حریق در اراضی گیلان اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد وقوع حریق در ۹ شهرستان این استان بودیم که عمدا حریق در شهرستان های رشت، شفت و رشت بود. 

وی با بیان اینکه متاسفانه ۱۸ هکتار از اراضی در این حریق ها سوختند، گفت: با تلاش های انجام شده توسط گروه های امدادی، هلال احمر و نیروهای مردمی، حریق در همه شهرستان ها در حال حاضر اطفاء شده و مشکلی هم اکنون وجود ندارد. 

سرپرست مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به سقوط یک تابلو افزود: در اثر وزش باد در روز گذشته یک تابلوی تبلیغاتی در لاهیجان و یک درخت سقوط کرد که خوشبختانه به کسی آسیبی نرسید و تابلو در همان ساعات اولیه توسط مسوولین مربوطه از کف خیابان جمع آوری شد. 

حق بین با تاکید بر برخورد جدی قضایی با ایجادکنندگان حریق عمدی در اراضی جنگلی و تالاب این استان بیان کرد: با وقوع وزش شدید باد، همواره عده ای با ایجاد حریق عمدی، سعی در افزایش اراضی خود دارند که این امر منجر به خسارت جدی به باغات گیلان می شود از این رو براساس قانون با ایجادکنندگان حریق عمدی، به شدت برخورد شده و این افراد پس از شناسایی به مراجع قضایی معرفی می شوند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان