مصوبه اخیر شورای ترافیک شهرستان آستانه اشرفیه با واکنش منفی مردم و اعضای شورای اسلامی این شهر مواجه شد و آنان مصوبه جدید را خلاف نظر اعضای شورا و مردم می دانند.

خبرگزاری فارس؛سعید شفیعی ثابت: در چند وقت اخیر شهر آستانه اشرفیه درگیر طرح ترافیک است و عدم تعیین تکلیف این مسئله و اظهارات ضد و نقیض مسوولان منجر به اعتراض مردم و اهالی شهر شد و به همین منطور خبرگزاری فارس گزارشی با عنوان«بلاتکلیفی سریالی طرح ترافیک در آستانه اشرفیه» منتشر  کرد.(اینجا بخوانید)

در گزارش فارس اشاره شد که ابتدا مقرر شد طرح آزمایشی یک طرفه کردن خیابان امام خمینی (ره)، طالقانی و خیابان سردار جنگل به صورت سه ماهه باشد، ولی بعد از گذشت هشت ماه بلاتکلیفی، این امر منجر به واکنش های منفی از سوی مردم نسبت به دلایل عدم تعیین تکلیف این طرح توسط شورای ترافیک شد.

درخواست چندباره مردم برای تعیین تکلیف وضعیت ترافیکی

عدم تعیین تکلیف طرح ترافیکی شهر آستانه اشرفیه منجر به اعتراض مردم، کسبه ها و رانندگان تاکسی شد و اهالی شهر خواهان مشخص شدن لغو و یا دائمی بودن این طرح بودند.


جلسه شورای ترافیک آستانه اشرفیه به ریاست معاون فرماندار

بعد از چندین ماه بلاتکلیفی شورای ترافیک شهرستان آستانه اشرفیه در خصوص تعیین وضعیت طرح ترافیک در این شهر تشکیل جلسه داد و اعضا در این جسله، به ۲ طرفه شدن خیابان امام خمینی (ره) حد فاصل بین میدان حرم تا میدان معین، ماندگاری لاین و ایستگاه تاکسی در میدان اصلی شهر، ایجاد جان پناه برای پارک موقت به منظور رفاه حال شهروندان و یک طرفه ماندن خیابان سردار جنگل به صورت آزمایشی رأی مثبت دادند.

افزایش گره ترافیکی با مصوبه شورای ترافیک

تصویب طرح جدید توسط شورای ترافیک نه تنها گره ترافیکی شهر آستانه اشرفیه را برطرف نکرد بلکه باعث افزایش ترافیک در حد فاصل میدان امام حسن (ع) تا حرم شهدا (گلزار شهدا) شد و همین امر دلیلی شد مبنی بر اینکه بار دیگر اعضای شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه تشکیل جلسه داده و در آن جلسه با دعوت از مردم، نماینده تاکسیرانان، نسبت به مصوبه جدید شورای ترافیک واکنش نشان داده و خواستار بازگشت طرح ترافیکی به حال گذشته و قبل از اجرا در اسفندماه سال ۱۴۰۱ شوند.


جلسه شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه

نامه رئیس شورا به شهردار در خصوص مصوبه طرح ترافیکی شورای شهر

اعضای شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه تصویب طرح پیشنهادی خود را منوط به بررسی های دقیق کردند، تا اینکه عبدالحسین داداشی شهردار آستانه اشرفیه در نشستی با اصحاب رسانه از نامه رئیس شورای اسلامی شهر به شهرداری در خصوص بازگشت طرح ترافیکی این شهر به حال قبل خبر داد تا شهردار نظر اعضای شورا شهر را در جلسه شورای ترافیک مطرح کند.

شدت اعتراض اهالی و کسبه های خیابان سردار جنگل و امام خمینی (ره) آستانه اشرفیه در نهایت منجر به تشکیل جلسه توسط شورای ترافیک شد و این بار به جای معاون سیاسی، خود فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در جلسه شرکت کرد.


جلسه شورای ترافیک آستانه اشرفیه به ریاست فرماندار

مصوبه ای بر خلاف نظر مردم و اعضای شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه

در آن جلسه تصویب شد تا خیابان امام خمینی (ره) با جدا کننده مسیر اصلی ۲ طرفه شده و از سوی دیگر خیابان سردار جنگل به صورت  طرح  اولیه خود برگردد و تردد در این خیابان ۲ طرفه شود.

از دیگر مصوبات شورای ترافیک در جلسه ۲۷ آذرماه سال جاری، مدیریت دست فروشان و سد معبرکنندگان به ویژه در روزهای دوشنبه و پنجشنبه بود.

ولی مصوبه شورای ترافیک بر خلاف تصویب اعضای شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه مبنی بر بازگشت طرح ترافیک به حالت قبل از اسفندماه سال ۱۴۰۱ بود و به گفته وحید قربانی رئیس شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه، نظر بیشتر کسانی که در حوزه شهرسازی و ترافیکی استانی و غیر استانی، رفوژ میانی  به همراه مسیر تاکسی رو در یک خیابان کم عرض آن را فاقد کارشناسی و غیر قابل اجرا قلمداد می کردند.

انتقاد رئیس شورای اسلامی شهر آستانه اشرفیه از مصوبه شورای ترافیک 

قربانی با انتقاد از مصوبه شورای ترافیک شهرستان آستانه اشرفیه می گوید «این صورت جلسه ابلاغی با آن چه  در جلسه شورای ترافیک شهرستان بیان شده است  بر اساس درخواست ما نبوده و نیست و نظر اعضای شورا بازگشت طرح ترافیکی به قبل است.»

شورای ترافیک توجه به نظر شورا ندارد

دیگر عضو شورای شهر آستانه اشرفیه معتقد است شورای ترافیک توجهی به نظر مردم و اعضای شورای شهر نداشته و می گوید «بارها در جلسات شورا  تاکید کردیم که اعضای شورا می خواهند طرح به حالت اولیه خود برگردد و به فرماندار هم اعلام کردیم که مردم و کسانی که در این شهر ساکن هستند و زندگی می کنند مفهوم ترافیک را می فهمند ولی رفوژ میانی و مسیر تاکسی و دیگر بندهای که الحاق شده عملاً اقتصاد بخشی از مردم این شهر را  دچار چالش کرده است.»

به گفته نور حسینی  پیاده رو خیابان امام حداقل حقوق شهروندی است با اینکه سه جان پناه ساخته شد ولی باز هم در مصوبه شورا ترافیک خواسته شده عرض پیاده رو کم و برای پارک خودروها جان پناه ایجاد شود.

فرماندار نگرانی کسبه ها را برطرف کند

عباس عالم دیگر عضو شورای شهر آستانه اشرفیه نیز خطاب به اعضای شورای ترافیک می گوید که سرنوشت بخشی از بازاریان این شهر و از قدیمی ترین خیابان های آستانه اشرفیه به مصوبه شورای ترافیک گره خورده و این موضوع باعث نگرانی های شدید مردم و بازاریان سردار جنگل شده است.

اعاده بازرسی مصوبه شورای ترافیک با نظر اعضای شورا اعضای شورای اسلامی شهر

علی ایحال اکنون که اعضای شورا با مصوبه شورای ترافیک مخالف هستند، مقرر شد تا درخواست خود را مصوب و به صورت مکتوب  به شهرداری ابلاغ کرده و یا اینکه شورا بر اساس قانون می تواند نسبت به مصوبه شورای ترافیک اعاده بررسی کرده تا موضوع از طریق فرمانداری پیگیری شود.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان