صید ۵۴۲ تن ماهی استخوانی در گیلان

۱۴۰۲/۱۰/۰۵ ۱۸:۳۳ چاپ کد خبر: 190411
به گفته مدیرکل شیلات گیلان از ۲۰ مهر تاکنون چهار هزار صیاد گیلانی  ۵۴۲ تن ماهی استخوانی به ارزش ۱۴۶ میلیارد تومان از دریای خزر صید کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، کوروش خلیلی، مدیرکل شیلات گیلان ظهر امروز در حاشیه بازدید از تعاونی های صیادی رشت در جمع خبرنگاران با اشاره به صید بیش از ۵۰۰ تنی ماهی استخوانی از دریای خزر در گیلان اظهار کرد: از ۲۰ مهر تاکنون چهار هزار صیاد گیلانی  ۵۴۲ تن ماهی استخوانی به ارزش ۱۴۶ میلیارد تومان از خزر صید کردند.

وی بیشترین میزان ماهی های استخوانی صید شده را ماهی سفید عنوان کرد و گفت: بر اساس آمار،  ۵۷ درصد از سبد صید صیادان گیلانی را ماهی سفید، ۴۲ درصد را ماهی کفال و سه درصد باقی مانده را سایر گونه ها تشکیل می دهند.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه صید ماهی در دریای خزر تا اوایل سال آینده ادامه دارد، افزود: صید انواع ماهی استخوانی در دریای خزر تا هفته دوم فروردین ماه سال آینده ادامه داشته و صیادان می توانند ماهیان خود را صید کنند.

خلیلی با تأکید بر ضرورت توجه به نقش شرکت های پره صیادی در گیلان بیان کرد: در استان ۴۴ شرکت پره صیادی مشغول به فعالیت هستند و دولت و وزارت جهاد کشاورزی در تلاش برای رفع مشکلات آنان در حوزه های مختلف است.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان