دبیر شورای ائتلاف استان گیلان با اشاره عضو بودن ۱۰ حزب سیاسی در مجمع شورای ائتلاف نیروی انقلاب اسلامی گفت:  در ستادهای ارزش یابی سه تا پنج نفر معرفی شده تا مورد بررسی دقیق تر قرار گرفته و در نهایت بر ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا سلمانی دبیر شورای ائتلاف استان  گیلان عصر امروز در نشست خبری این شورا و در محل دفتر شورای ائتلاف گیلان، با اشاره عضویت ۱۰ حزب سیاسی در مجمع شورای ائتلاف نیروی انقلاب اسلامی اظهار کرد: در هر شهرستان پنج نفر به عنوان اعضای هیئت مؤسس، شورا را تشکیل می دهند که این شورا ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر عضو دارد.

وی با بیان اینکه هدف و تلاش این شورا ایجاد همسویی بین نیرو های انقلابی در گیلان است، گفت: جریان های سیاسی مثل احزاب و جریان های غیرسازمان یافته که حزبی نیستند اما متشکل از افراد تأثیرگذار هستند که در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فعالیت می کنند را برای  هم افزایی در زمینه مسائل انقلاب اسلامی را کنار هم جمع می کنیم.

دبیر شورای ائتلاف استان گیلان با اشاره به شکل گیری این شورا در ۱۵ شهرستان گیلان بیان کرد:  ترکیبی از افراد حقیقی و حقوقی از ۱۹ مهرماه امسال، فعالیت های خود را در دوره جدید شورای ائتلاف شروع کردند.

سلمانی با تأکید بر اینکه وظیفه اصلی شورای ائتلاف نگه داشتن بدنه این شورا در کنار هم برای هم افزایی نیروهای انقلابی است، افزود: تاکنون شورای ائتلاف بیشتر در حوزه انتخابات و مطالبه گری ورود کرده و تاثیرات خوبی هم داشته است. 

وی نحوه عملکرد شورای ائتلاف را به عنوان یک اصل با رعایت شیوه نامه منطقی و عقلانی دانست و گفت: این شیوه نامه باید دارای شفافیت کامل باشد تا ناظرین بتوانند بر نحوه تصمیم گیری، نظارت داشته باشند.

دبیر شورای ائتلاف استان گیلان با اشاره بر اجرای  ۳۴ دستور عمل در مورد کاندیدها، افزود: در ستادهای ارزش یابی سه تا پنج نفر معرفی شده تا مورد بررسی دقیق تر قرار گرفته و در نهایت بر اساس فاکتور سلامت و مقبولیت، کاندیداها انتخاب می شوند.

سلمانی با تاکید بر لزوم توجه به مکانیزم بودن به جای شخص محور بودن در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تصریح کرد:  برای کار تشکیلاتی ثمربخش، در درجه اول باید کادرسازی و تربیت نیرو را انجام دهیم تا یک تشکل سیاسی با نیروهای آموزش دیده و توانمند، داشته باشیم.

وی با تأکید بر لزوم توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: امنیت انتخابات، سلامت انتخابات ، مشارکت در انتخابات و انتخاب اصلح و درست، از اولویت هایی است که باید با به آن توجه ویژه داشت.

دبیر شورای ائتلاف استان با اشاره بر اینکه در این دوره از انتخابات، استراتژی حمایت مؤثر را در دستور کار خود قرار دادیم، تصریح کرد: که همه گزینه ها بعد از ثبت نام و مصاحبه، مورد ارزش یابی قرار می گیرند و گزینه شایسته تر، انتخاب می شود و سیستم از او حمایت می کند.

سلمانی به مشارکت و امید آفرینی برای مردم تأکید کرد و افزود: بخاطر مسئله انقلاب وحدت را در دل همه به وجود بیاوریم و با از خودگذشتگی برای پیش برد اهداف و آرمان های انقلاب، تلاش کنیم.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان