به گفته معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان، در چند وقت اخیر و با تلاش های صورت گرفته انتقال کالا بین این ۲ کشور ایران و جمهوری آذربایجان ۴۵ درصد افزایش داشته است .

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، شاهین مصطفی یف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان عصر امروز در آئین بهره برداری از گذرگاه مرزی آستارا با اشاره به افزایش ۴۵ درصدی تبادل کالا بین ۲ کشور ایران و آذربایجان اظهار کرد: در چند وقت اخیر و با تلاش های صورت گرفته انتقال کالا بین این ۲ کشور ۴۵ درصد افزایش داشته است.

وی با ابراز خرسندی از گسترش روابط میان ۲ کشور ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه های مختلف گفت: این ارتباط بسیار ارزشمند بوده و باید ادامه دار باشد زیرا باعث توسعه ۲ کشور می شود.

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان با تاکید بر لزوم توجه به اهمیت کریدور شمال به جنوب برای ایران و  جمهوری آذربایجان بیان کرد: تکمیل این کریدور بخش اعظمی از مشکلات ۲ کشور در حوزه ترانزیت کالا و اقتصادی را برطرف می کند و با تکمیل پروژه روگذر موقت در پایانه مرزی آستارا گام مهمی در تکمیل این کریدور برداشته شده است.

مصطفی یف با اشاره به اهمیت بسیار زیاد پل روگذر موقت پایانه مرزی آستارا در حوزه ترانزیتی افزود: پل قدیمی آستارا جوابگوی نیازهای ترانزیتی و تردد خودروها را نداشت و منجر به ترافیک کامیون ها در محور شده بود که با بهره برداری از این پروژه بخشی از مشکلات ترافیکی رفع می شود.

وی یکی از راه ها به منظور گسترش روابط تجاری بین ۲ کشور ایران و جمهوری آذربایجان را تقویت زیرساخت های ترانزیتی دانست و گفت: برای گسترش این روابط بدون شک نیازمند احداث پل و راه های جدید برای توسعه ارتباط ایران و آذربایجان هستیم.

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان با اشاره به اهمیت احداث پل روگذر موقت پایانه مرزی آستارا بیان کرد: احداث این پل برای رشد ترانزیت و تبادل اقتصادی ایران و آذربایجان مؤثر است و موجب توسعه مندی کشورها می شود.

پایان پیام/۸۴۰۰۸/ض

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان