در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ترانزیت یک و نیم میلیون تن کالا بین ۲ کشور ایران و آذربایجان گفت: توسعه روابط ایران و آذربایجان در بخش های مختلف مورد تاکید دو طرف است.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز در آئین افتتاح گذرگاه مرزی آستارا و آذربایجان با اشاره به ترانزیت یک و نیم میلیون تن کالا بین ۲ کشور ایران و آذربایجان اظهار  کرد: توسعه روابط ایران و آذربایجان در بخش های مختلف مورد تاکید دو طرف و رئیس جمهور است زیرا این امر در نهایت باعث توسعه گیلان و کشور در عرصه های اقتصادی و تجاری می شود

وی با اشاره به سیاست دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم گفت: یکی از سیاست ها و اهداف دولت سیزدهم توسعه ارتباط با همسایگان در حوزه های مختلف است.

وزیر راه و شهرسازی  با تاکید بر لزوم گسترش ارتباط تجاری میان ایران و آذربایجان افزود: این ۲ کشور همسایه دارای ظرفیت خوبی به لحاظ تجاری هستند و در این مدت توسعه ترانزیتی بین ایران و آذربایجان در بخش های مختلف رشد قابل توجهی داشته است.

بذرپاش یکی از برنامه های وزارت راه را تقویت و توسعه شبکه ترانزیتی کشور دانست و گفت: در چند ماه گذشته کامیون داران برای عبور و مرور در مرزهای آستارا و جمهوری آذربایجان با مشکلاتی مواجه بودند، لذا احداث پل روگذر موقت پایانه مرزی آستارا بخشی از مشکلات تردد را در این منطقه رفع می کند.

وی پایانه مرزی آستارا یکی از  از پایه های قدیمی گیلان معرفی کرد و افزود: به دلیل قدیمی بودن، این پایانه دیگه پاسخگو ظرفیت های تجاری میان ۲ کشور ایران و جمهوری آذربایجان نیست و به این منظور  احداث زیرساخت های جدید مرزی مورد توجه دولت سیزدهم است.

وزیر راه و شهرسازی از مقاوم سازی پل قدیمی آستارا خبر داد و بیان کرد: با افتتاح این گذرگاه جابه جایی و ترانزیت کالا بین ایران و آذربایجان دو برابر می شود، هر چند هدف دولت رشد ۱۰۰ درصدی ترانزیتی دو کشور ایران و آذربایجان دور از دسترس است.

پایان پیام/


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان