فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه امروز استقلال طلبی و ظلم ستیزی در وجود و فرهنگ ملت ما نهادینه شده، گفت: ما اکنون در نقطه اوج قدرت قرار داریم که این پیشرفت و ایستادگی به دلیل فرهنگ غنی ملی و دینی ما ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان در سالن کارخانه ایران پوپلین عصر امروز در مراسم گرامیداشت ۴۱۸ شهدای کارگر گیلان با بیان اینکه دشمنان انقلاب بارها سعی کردند تا کارگران را رودرروی نظام قرار دهند، اظهار کرد: استحکام و استواری روحی کارگران، دشمنان را ناامید و مایوس کرده و بر خلاف تصور دشمنان، روحیه استوار کارگران باعث شد که نقشه های شوم دشمن همانند سایر توطئه هایشان خنثی شود. 

وی با بیان اینکه بسیاری از شهدای ما، بخشی از زندگی خود را با کار و کارگری سپری کردند، گفت: سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی نیز زمانی از عمر پر برکت خود را کارگری کرد و این موضوع بخشی از شخصیت بی نظیر این شهید والامقام را شکل داد؛ بطوری که روحیه آزادی خواهی از کودکی و نوجوانی در وجودش نمایان بود. 

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه امروز نظام اسلامی یک محور اصلی در معادلات بین المللی است و غزه و محور مقاومت با این اقتدار مواجه هستند، افزود: امروز شاهدیم که رژیم غاصب صهیونیستی به همراهی کشورهای غربی، بدترین جنایات را در غزه مرتکب می شوند اما قادر به پیروزی نیستند.

دامغانی با بیان اینکه امروز استقلال طلبی و ظلم ستیزی در وجود و فرهنگ ملت ما نهادینه شده و بر اساس همین اعتقادات و فرهنگ در مقابل همه توطئه ها ایستادگی کردند، گفت: ما اکنون در نقطه اوج قدرت قرار داریم که این پیشرفت و ایستادگی به دلیل فرهنگ غنی ملی و دینی ما است که برگرفته از اسلام ناب و خون شهدای گرانقدر ما است. 

وی با اشاره به حماسه ۹ دی نیز و حماسه افرینی مردم در میثاق با ولایت بیان کرد: کارگران از ارزشمندترین اقشار جامعه ما محسوب می شوند و در این روز نیز، همدوش با سایر مردم در روز نهم دی ماه سال ۸۸، غیرت دینی خود را نشان دادند و از خواص پیشی گرفتند و یکی از بزرگترین فتنه های پس از انقلاب را خنثی کردند. 

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه جریاناتی که از رشد ملت در عذابند و از بندگی و بردگی غرب لذت می برند و درصدد پیاده کردن تمدن غرب در ایران هستند، افزود: دشمن در حماسه نهم دی ماه سال ۸۸ از ملت ما شکست سنگینی خوردند، از این رو جریانات معاند در برهه کنونی نیز از به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس جمهوری اسلامی هراس دارند. 

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی از شهدای گلگون کفن این مرزو بوم نیز هراس دارند، گفت: بدخواهان با ورود پیکر شهدای گمنام به میهن اسلامی همواره به تخریب فرهنگ ایثار و شهادت پرداختند و هربار نیز با هوشیاری و بصیرت مردم توطئه های آنان نقش بر آب می شوند. 

در این مراسم ضمن رونمایی از کتاب «یاوران ولایت» حاوی زندگینامه، خاطرات و وصیتنامه ی ۴۱۸ شهید جامعه ی کارگری گیلان از محمد رضا بینش برهمند نویسنده این کتاب تقدیر شد. 

گفتنی است در حاشیه این مراسم ۴۱۸ بسته آموزشی (لوازم التحریر) توسط سازمان بسیج کارگران و کارخانجات در بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان