به گفته مدیر کل صمت گیلان، در ۹ ماهه سال جاری، ۱۵۸ واحد صنعتی با سرمایه گذاری بیش از ۴۷ هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسیدند که این سرمایه گذاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳۰ درصد رشد داشته است.

به خبرگزاری فارس از رشت، تیمور پورحیدری مدیرکل صمت گیلان صبح امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استانداری گیلان با اشاره به اینکه در ۹ ماهه سال جاری ۱۵۸ واحد صنعتی وارد چرخه تولید شدند، اظهار کرد: در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۶ واحد تولیدی به بهره برداری رسید که رشد بیش از ۲۵ درصدی در تعداد واحدهای تولیدی ثبت شد. 

وی با بیان اینکه اشتغال ایجاد شده واحدهای تولیدی به بهره برداری رسیده در سال جاری هشت هزار و ۲۵۲ نفر است، گفت: از نظر اشتغال زایی شاهد رشد ۳۵۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم و جوازهای تاسیس صنعتی صادر شده طی ۹ ماهه گذشته ۱۱۹ جواز با سرمایه گذاری هفت هزار و ۲۹ میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل صمت گیلان با بیان اینکه از لحاظ سرمایه گذاری ۶۵ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشتیم، افزود: در ۹ ماهه سال جاری پیش بینی اشتغال جوازهای تاسیس صادره سه هزار و ۴۹۰ نفر است که با راه اندازی این واحدهای صنعتی اشتغال مناسبی را در حوزه صنعتی در استان شاهد خواهیم بود. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان