مدیرکل دیوان محاسبات گیلان با بیان اینکه زمین مازاد دستگاه های اجرایی گیلان برای نهضت مسکن ملی استفاده شود، گفت: اجرای طرح نهضت ملی مسکن در گیلان در حال انجام است ولی برای تسریع جهت تکمیل منازل در این ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، امید نبی زاده مدیرکل دیوان محاسبات گیلان امروز در جریان بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان رودسر و در جمع خبرنگاران با اشاره به حساسیت موجود در حوزه قیر رایگان و اختصاص قیر به شهرستان ها اظهار کرد: در چند سال اخیر مبحث قیر رایگان و تهاتر آن خیلی حساس و مهم بود به طوری که بعد از اعلام نظری واحد در خصوص قیر در شورای تامین، باید تایید شورای نظارت کسب می شد. 

وی با بیان اینکه شورای نظارتی جایگزین قانونگذار نخواهد بود، گفت: این شورا اطمینان خاطری به مدیران می دهد که در راستای فعالیت هایی که انجام می دهند سایر دستگاه های نظارتی در حال نظارت بر عملکرد آنان هستند. 

مدیرکل دیوان محاسبات گیلان با تاکید بر لزوم توجه به نقش آفرینی بنیاد مسکن در توسعه کشور افزود: دستگاه های اجرایی و دیوان محاسبات گیلان همواره این تاکید را دارند که بنیاد مسکن باید در توسعه گیلان و در نهایت کشور نقش آفرینی کند. 

نبی زاده از بازدید پنج شهرستان در ۲ سال گذشته در حوزه مسکن خبر داد و بیان کرد: این بازدیدها که نبده انجام دادم در حوزه مدیریتی بوده و در خصوص مسائل فنی، کارشناسان دیوان محاسبات ورود و نظارت خواهند کرد. 

مدیرکل دیوان محاسبات گیلان یکی از مشکلات حوزه ساخت مسکن در شهرستان ها را ممنوعیت برداشت مصالح دانست و گفت: در بحث برداشت مصالح بعضا برخی از دادستان های شهرستان های گیلان از برداشت جلوگیری می کردند و برخی مدیران درخصوص چرایی این تعطیلی با یک تماس دیوان محاسبات، کسب اطلاع می کردند و از روند ماجرا مطلع می شدند که موجب اطمینان خاطر برای آن مدیر نیز می شد. 

وی با بیان اینکه دیوان محاسبات به دنبال مچ گیری از مسوولان نیست، تصریح کرد: دیوان محاسبات به دنبال پیشگیری بوده و در کنار مسوولان برای کمک به حل مشکلات هستیم و اگر مشکلات به دیوان محاسبات گفته شود دیوان نیز به مدیران برای حل آن کمک خواهد کرد ولی با تخلف در هر سطحی به طور قانونی برخورد می کند. 

نبی زاده با بیان اینکه دستگاه های اجرایی برای اجرای نهضت ملی مسکن باید اراضی خود را در اختیار متولیان امر قرار دهند، افزود: اجرای طرح نهضت ملی مسکن در گیلان در حال انجام است ولی برای تسریع جهت تکمیل منازل در این طرح، زمین مازاد دستگاه های اجرایی گیلان برای نهضت مسکن ملی استفاده شود و زمین ها در اختیار متولیان امر و بنیاد مسکن قرار گیرد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان