یک ورزشکار گیلانی در کلاس جهانی پاورلیفتینگ، توانسته با تلاش و البته با حمایت و تشویق های خانواده و اساتید خود، مدال های رنگارنگی را از مسابقات جهانی به ارمغان بیاورد.

خبرگزاری فارس رشت؛ حمیدرضا دنیادیده: پاورلیفتینگ یا وزنه برداری قدرتی یک ورزش قدرتی است که شباهت های زیادی با ورزش وزنه برداری دارد و شامل سه نوبت برای ثبت بهترین وزنه بوده که شامل سه حرکت اسکوات، ددلیفت و پرس سینه است. 

مسابقات پاورلیفتینگ در سرتاسر جهان برگزار می شود که یکی از مهم ترین آن ها، برگزاری این مسابقات در روسیه بوده و از سال ۱۹۸۴، پرس سینه که از حرکات پاورلیفتینگ هست در پارالمپیک گنجانده شده است. 

کسب دو مدال طلا توسط ورزشکار گیلانی در بین ۲۹ کشور جهان

ابوالفضل (کامیار) تقی پور، یک ورزشکار رشتی متولد ۱۳۸۳ است که اخیراً ۲ طلا در مسابقات جهانی روسیه را در دسته جوانان و بزرگ سالان بین ۲۹ کشور جهان کسب کرده است. 
 


اولین طلایی شدن؛ مقام اول گیلان در مسابقات آستانه اشرفیه

 

موفقیتی که طی چهار ماه تلاش حرفه ای کسب شد 

تقی پور می گوید: فعالیتش در ورزش را از سال ۱۳۹۹ شروع کرده و به صورت حرفه ای مسابقات پاورلیفتینگ پرس سینه را چهار ماه هست که دنبال کرده و طی این مدت، کسب مدال برنز در شهرستان رشت، کسب طلا استانی در آستانه اشرفیه، کسب نقره کشوری در تهران و کسب دو طلا در مسابقات جهانی روسیه از نمونه های آن است. 


افتخاری دیگر؛ مقام دوم کشوری در مسابقات تهران

 

نقش مؤثر حمایت خانواده در موفقیت های ورزشی 

این ورزشکار آینده دار گیلان و ایران اسلامی علاقه زیادی به ورزش دارد و حمایت های خانواده ازجمله پدر و مادرش را یکی از عوامل موفقیت هایش می داند. 

تشویق های پدری که موجب تلاش بیشتر شد 

ابوالفضل (کامیار) می گوید: «موفقیتم بیشتر حمایت های پدر و مادرم بود؛ پدرم با سختی های زیادی من را برای مسابقات جهانی فرستاد و تشویق هایشان باعث شد تا بیشتر تلاش کند. »

کامیار دوست دارد در آینده هم ورزش موردعلاقه اش را به صورت حرفه ای تر ادامه دهد. تقی پور می گوید: «در آینده دوست دارم ورزشم را ادامه دهم و به مقامات بالاتری برسم.»
 


کسب دو افتخار طلایی برای کشور؛ مسابقات جهانی روسیه بین ۲۹ کشور جهان

 

شرکت در مسابقات جهانی هدف ورزشکار جوان گیلانی 

شرکت در مسابقات آسیایی و جهانی از اهداف این ورزشکار جویای نام گیلانی است. پاورلیفتر اخلاق مدار گیلانی جدای از پدر و مادرش، اساتیدش را هم در موفقیتش دخیل می داند. او از اساتید بیاتی و برمر و حتی از اسد زاده رئیس فدراسیون جهانی هم نام می برد و از تلاش هایشان در مسیر موفقیتش تقدیر و تشکر می کند. 

داشتن استعداد در کنار تشویق و حمایت عامل موفقیت 

داشتن استعداد در کنار تلاش مستمر و مضاعف و همچنین برخورداری از حمایت اطرافیان ازجمله خانواده و اساتید دلسوز می تواند مانند داشتن برنامه ورزش و غذایی مناسب مفید باشد و کارایی ورزشکاران را بالا ببرد. 
 


ایستاده بر بلندای افتخار جهانی پاورلیفتینگ

 

هیجان و تشویق در ورزش مسری و نتیجه بخش است 

بدون شک، هیجان و تشویق مسری است، تشویق دیگران برای این که بهترین نتیجه را بگیرند باعث می شود آن ها نیز همین کار را در قبال شما انجام دهند و این نتیجه موفقیت ابوالفضل ها در کرسی های پیشرفت ازجمله ورزش است. 

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان