به گفته دبیر ستاد انتخابات گیلان از مجموع ۶۸۶ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی که ثبت نام خود را نهایی کرده بودند تاکنون۴۴ نفر از ادامه رقابت انصراف دادند که از این ۴۴ داوطلب ۱۴ نفر مربوط به حوزه رشت و ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، جواد شفیعی ثابت دبیر ستاد انتخابات گیلان دقایقی پیش در گفت و گوی خبری با اشاره به انصراف ۴۴ داوطلب از ادامه رقابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان اظهار کرد:  از مجموع ۶۸۶ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی که ثبت نام خود را نهایی کرده بودند تاکنون۴۴ نفر از ادامه رقابت انصراف دادند که از این ۴۴ داوطلب ۱۴ نفر مربوط به حوزه رشت و خمام است.

وی با بیان اینکه نتایج بررسی های هیئت نظارت پس از ابلاغ هیات نظارت ۱۵ و ۱۶ دی توسط ۱۱ فرماندار حوزه انتخابیه به داوطلبین ابلاغ می شود، گفت: در صورت اعلام نتایج بررسی داوطلبین دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط هیئت نظارت تا امشب، نتایج آن به فرمانداری ها و داوطلبان اعلام می شود.

به گفته دبیر ستاد انتخابات گیلان ۴۵ هزار نفر عوامل اجرایی و نظارتی برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز یازدهم اسفندماه امسال را برعهده دارند.

شفیعی ثابت با بیان اینکه استان گیلان در مجلس شورای اسلامی ۱۳ کرسی و در مجلس خبرگان رهبری چهار کرسی دارد، افزود: ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار می شود و تمامی تمهیدات برای برگزاری باشکوه انتخابات در گیلان اتخاذ شده است.

وی همچنین با اشاره به ثبت نام  ۱۷ داوطلب نمایندگی در ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه گیلان، بیان کرد: از این تعداد ۱۲ نفر سابقه داوطلبی انتخابات در مجلس خبرگان رهبری دارند و سه نفر از داوطلبان این دوره، نمایندگان فعلی هستند.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان