استاد حوزه و دانشگاه با انتقاد از عدم فعالیت مستمر و دقیق ۵۰ هزار مسجد در کشور گفت: حدود ۸۰ هزار مسجد اهل سنت و شیعه در کشور وجود دارد که از این تعداد چراغ ۳۰ هزار مسجد روشن است. لذا با یک نگاه خوش بینانه سه ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام مسعود عالی استاد حوزه و دانشگاه بعدازظهر امروز در همایش «نقش روحانیت در جهاد تبیین» در سالن اجتماعات کانون بسیج جوانان رشت با انتقاد از عدم فعالیت مستمر و دقیق ۵۰ هزار مسجد در کشور اظهار کرد: ۸۰ هزار مسجد اهل سنت و شیعه در کشور وجود دارد که از این تعداد چراغ ۳۰ هزار مسجد روشن است لذا با یک نگاه خوش بینانه سه هزار مسجد فعال است و این یعنی سلاح مان را زمین گذاشتیم.

وی با اشاره به ماهیت جریان حق و باطل گفت: از دوران انبیاء تاکنون در مقابل هر جریان حق، یک جریان باطل قرار دارد که جریان حق در صورت رشد و توسعه باید با این چالش ها دست و پنجه نرم کرده تا رشد کند. 

استاد حوزه و دانشگاه جریان باطل را بسیار منحرف کننده دانست و بیان کرد: این افراد در محافل خویش ضمن هم افزایی در جهت فریب مردم، کلامی را که در ظاهر قشنگ اما محتوای باطل دارد به اذهان القا می کنند. 

عالی با بیان اینکه در طول تاریخ تاکنون جریان حق و باطل همیشه در تقابل با یک دیگر بودند، افزود: تقابل این ۲ جریان در زمان ظهور به خصوص در آخرالزمان صدچندان می شود، لذا افرادی یابنده بوده و به سعادت می رسند که در جبهه حق قرار گیرند. 

وی با تاکید بر لزوم توجه به برنامه دشمن برای افزایش جنگ شناختی در جمهوری اسلامی تصریح کرد: کارشناسان حوزه نظامی تا ۴۰ سال گذشته اذعان داشتند که پنج حوزه درگیری اعم از زمین، هوا، دریا، فضا و سایبر وجود دارد اما یک عرصه جدید نیز به این فضا افزوده شده که آن، جنگ شناختی است و در این جنگ باورها، ارزش ها و قدرت فهم انسان که عمیق ترین لایه وجودی انسان است را در اختیار می گیرند. 

استاد حوزه و دانشگاه یکی از اهداف دشمن را ضعیف نشان دادن نقاط قوت کشور دانست و گفت: در این جنگ نقاط قوت به نقاط ضعف تبدیل می شود مانند مقدسات که تکیه گاه مسلمانان در امواج حوادث و بلایا است اما وقتی از آن به خرافات یاد می شود همین مقدسات به نقاط ضعف بدل می شود و به تدریج تمام زوایای زندگی انسان را دربرمی گیرد لذا در جنگ شناختی تفکرات تغییر می یابد.

عالی با بیان اینکه دشمن در طول چند دهه گذشته همواره در حال تلاش برای موفقیت در چنگ شناختی است، افزود: اوج این جنگ را در فتنه سال گذشته شاهد بودیم که عده ای جوانان فریب خورده در کف خیابان ها به گونه ای دست به کشتار زدند که فکر نمی کردیم متعلق به همین آب و خاک باشند.

وی با بیان سه شاخصه مهم در راستای جهاد تبیین تصریح کرد: کسی می تواند در راستای جهاد تبیین و روشنگری کار کند که دارای علم به دین، غیرت دینی و اقدام به موقع و به هنگام باشد، لذا اگر در همان ابتدای امر به سخنان ایشان گوش داده بودیم فتنه سال گذشته رخ نمی داد و اگر با این سیلی بیدار نشویم فتنه بعدی در خانه متدینین خواهد بود. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸/ک

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان