به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از ۱۹ میلیون و ۶۰۰ اصله گل، شاخه بریده، گیاهان آپارتمانی، زینتی، گلدار و نشائی در این استان تا پایان سال ۱۲ میلیون اصله به خارج از کشور صادر می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، صالح محمدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان عصر امروز در حاشیه بازدید از باغات پرورش گیاه زینتی در رودسر و در جمع خبرنگاران با اشاره به تولید بیش از ۵۰ میلیون اصله گل و گیاه زینتی در گیلان اظهار کرد: از این تعداد گل و گیاه های تولید شده، ۱۹ میلیون و ۶۰۰ اصله گل، شاخه بریده، گیاهان آپارتمانی زینتی، گلدار و نشائی است که تا پایان سال ۱۲ میلیون اصله به خارج از کشور صادر می شود.

وی با بیان اینکه تولیدات گیاهان در فضای باز دارای ظرفیت بسیار خوبی در استان است، گفت: تولیدات گیاهان فضای باز در استان بیش از ۳۱ میلیون اصله است که از این مقدار ۲۹ میلیون درخت و درختچه زینتی بیشترین تولیدات را تشکیل می دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر لزوم توجه به شرایط جغرافیایی استان در پرورش گل و گیاه زینتی بیان کرد: در گیلان ۹۲۰ هکتار گل و گیاه زینتی در فضای آزاد وجود دارد که می تواند بسیار به ارز آوری استان کمک کند.

محمدی، شهرستان رودسر و چابکسر را قطع تولید گل و گیاه دانست و افزود: بر اساس آمار چهار هزار و ۸۰۰ بهره بردار در گیلان گل و گیاه زینتی تولید می کنند.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان