حاج قاسم یک مکتب عاشورایی بود

۱۴۰۲/۱۰/۱۷ ۱۸:۳۵ چاپ کد خبر: 190750
فرمانده پیشکسوت دفاع مقدس با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص شخصیت شهید قاسم سلیمانی گفت: باید به حاج قاسم به عنوان یک مدرسه درس آموز نگاه کرد زیرا مکتب حاج قاسم مبنی بر فرهنگ قرآن، ایثار و شهادت و ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار حمزه فلاح، از فرماندهان پیشکسوت دفاع مقدس پیش از ظهر امروز در چهارمین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیملنی در گلزار شهدای رشت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: قطعاََ یکی از شخصیت های بسیار تأثیرگذار جهانی در ۲ دهه اخیر، حاج قاسم سلیمانی است که توانست جبهه مقاومت را احیا کند.

وی با اشاره به فرمایشان رهبر معظم انقلاب که نباید حاج قاسم را یک فرد نامید بلکه او یک مکتب بود، گفت: باید به حاج قاسم به عنوان یک مدرسه درس آموز نگاه کرد زیرا مکتب حاج قاسم مبنی بر فرهنگ قرآن، ایثار و شهادت و عاشورا است که پیاده سازی این مکتب برای نوجوانان و جوانان یک نیاز ضروری تلقی می شود.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به روحیه خداباوری و خداترسی حاج قاسم سلیمانی، بیان کرد: سردار سلیمانی فردی پارسا و متدین و ولایی بود که همه کارها را برای رضای الهی انجام می داد، او بنده آخرت بود نه بنده دنیا.

فلاح با بیان اینکه حاج قاسم همیشه به خادم الحسین (ع) بودنش افتخار می کرد، افزود: با وجود اینکه ایشان درس کلاسیک در علوم سیاست و روابط بین الملل نخوانده بود اما ژنرال دیپلماسی بود که این اقتدار دیپلماسی نشأت گرفته از مکتب عاشورایی وی بود.

وی با اشاره به اینکه شهید قاسم سلیمانی توانسته بود پنج ارتش بزرگ در منطقه را سازمان دهی کند، گفت: حاج قاسم با اقتدار نظامی که داشت، توانست نیروهای مقاومت را که پراکنده بودند از جمله حماس، حزب الله لبنان، انصاراله، حشدالشعبی و نیروهای مردمی در سوریه سامان دهد.

فرمانده پیشکسوت دفاع مقدس با تأکید بر اینکه حاج قاسم، بسیار مردمی بود و به مردمش عشق می ورزید، بیان کرد: او همیشه در صحنه های سخت برای یاری رساندن در کنار مردم بود و می گفت که هرکس به مردم خدمت کند، دست آن ها را می بوسد.

فلاح به شجاعت و مردمی  بودن شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: سردار تمام کارهایش همسو با ولایت بود، این فرمانده حکیم ۴۰ سال از عمر خود را چه در جبهه های دفاع مقدس و چه در جبهه شرق و مقاومت به دنبال شهادت بود.

وی با اشاره به جنگ نابرابری که امروز توسط رژیم غاصب صهیونیست در غزه در حال رخ دادن است، تصریح کرد: در عملیات طوفان الاقصی، رژیم غاصب صهیونیستی شکست امنیتی و نظامی سختی خورد که منجر شد چهره واقعی او به دنیا نمایان شود، با اینکه آمریکای جهانخوار حامی بود، اما نتوانستند پیروز شوند، این مدد الهی بود تا دنیا رژیم کودک کش را بشناسد وگرنه اگر ما میلیاردها هم هزینه می کردیم، نمی توانستیم، جنایتکار بودن صهیونیست را به دنیا ثابت کنیم.

فرمانده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی در بعد نظامی و امنیتی مشکلی ندارد، گفت: مشکل ما در هویت دینی و ملی است، فرزندانمان حدود ۱۲ سال در آموزش و پرورش، تعلیم می بینند که برخی کم کاری ها در حوزه تبیین و ناگفته های هشت سال دفاع مقدس، باعث شده که امروز در زمینه فرهنگی و اجتماعی احساس خطر کنیم.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان