معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای طرح پویش ملی سلامت تا پایان دی ماه در گیلان خبر داد و گفت: در این مدت ۱۷ هزار و ۳۸۴ بیمار جدید مبتلا به دیابت و ۲۵ هزار و ۳۷۹ بیمار جدید مبتلا به فشار خون بالا ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سید محمود رضوانی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز بهداشت رشت و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قند خون و فشار خون یکی از بیماری های خاموش در کشور است، اظهار کرد: با اجرای پویش ملی سلامت، تاکنون قند و فشار خون بیش از یک میلیون گیلانی در مراکز بهداشتی استان رایگان غربالگری شده است.

وی از اجرای طرح پویش ملی سلامت تا پایان دی ماه در گیلان خبر داد و گفت: در این مدت ۱۷ هزار و ۳۸۴ بیمار جدید مبتلا به دیابت و ۲۵ هزار و ۳۷۹ بیمار جدید مبتلا به فشار خون بالا شناسایی شدند که از سوی پزشک متخصص مراقبت می شوند.

معاون بهداشتی دانشکاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر لزوم توجه به اجرای طرح پوش سلامت توسط مردم تصریح کرد: تمامی افراد بالای ۱۸ سال در گیلان می توانند با مراجعه به مراکز جامع خدمات شهری، روستایی، خانه ها و پایگاه های بهداشت سراسر استان، قند و فشار خون خود را رایگان کنترل کنند.

به گفته رضوانی اگر شهروندان از ابتلا به بیماری های خاموش دیابت و فشار خون پیش از وقوع آسیب و عوارض مطلع شوند، می توانیم از عوارض احتمالی این بیماری ها تا حدود زیادی پیشگیری کنیم تا آن ها زندگی باکیفیت تری داشته باشند.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان