اعضای شورای اسلامی شهر رشت به آمادگی ناوگان لجستیکی شهرداری رشت به منظور مقابله با بحران احتمالی بارش شدید برف و همچنین اختصاص اعتبار مناسب در بودجه ۱۴۰۳ با هدف نوسازی تجهیزات لجستیکی برف روب شهرداری ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، هادی رمضانی، نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت در یکصد و پانزدهمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با محکومیت حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان اظهار کرد: این اقدام بی شرمانه تأییدی دیگر بر چهره خبیث استکبار جهانی است که حتی از نام شهید سلیمانی و زائران مزار آن شهید بزرگ هراس دارند و ضمن محکومیت این اقدام تروریستی و جنایتکارانه ،تقاضا داریم حافظان امنیت ایران اسلامی در کوتاهترین زمان تمامی عوامل این جنایت بزرگ را دستگیر و به اشد مجازات برسانند

وی با بیان اینکه در فصل سرد سال به سر می بریم و باید آماده مقابله با بحران باشیم، افزود: انتظار داریم شهرداری رشت به لحاظ خدمات لجستیکی آمادگی لازم را در مواجهه با بارش برف داشته باشد و با توجه به اینکه دستگاه های لجستیکی برف روب شهرداری رشت دچار فرسودگی شده باید  نسبت به خرید تجهیزات نو اقدام کنیم.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تأکید بر اینکه در بودجه ۱۴۰۳ نسبت به نوسازی تجهیزات برف روب شهرداری رشت توجه شود، گفت: از شهردار رشت انتظار داریم به این مهم اهتمام ویژه ای داشته باشد.

رمضانی به مباحث مطرح شده پیرامون کارخانه آسفالت شهرداری رشت اشاره کرد و افزود: انتظار می رود دادستان در این باره همراهی لازم را داشته باشد چرا که کارخانه آسفالت بیت المال است.

مانور لجستیکی شهرداری رشت در مسکن مهر

رحیم شوقی، شهردار رشت نیز در این جلسه با محکومیت اقدام تروریستی در گلزار شهدای کرمان اظهار کرد: یقیناََ پاسخ سختی به عوامل این جنایت توسط فرزندان امنیت این آب و خاک داده می شود و دشمنان بدانند چنین اقداماتی به عزم و اراده انقلاب می افزاید و همه ما تا پای جان بر سر آرمان هایمان هستیم.

وی با بیان اینکه با توجه به شروع فصل زمستان وضعیت تک تک ماشین آلات را بررسی کردیم، افزود: ماشین هایی که دارای عیوبی بودند را شناسایی و رفع نقص کردیم و همچنین از توان پیمانکاران بخش خصوصی نیز استفاده می کنیم و طی رایزنی هایی با برخی از دستگاه ها از همکاری آنان در مواجهه احتمالی با بارش برف شدید اطمینان خاطر پیدا کرده ایم.

شوقی با اشاره به اینکه طی ۱۵ روز نواقص خدمات لجستیکی برف روب شهرداری رشت احصا شد، تصریح کرد: در حال حاضر ۵۸ دستگاه از مجموع ۷۰ دستگاه آماده به کار است و ۱۲ دستگاه دیگر نیز تا پایان ماه جاری رفع عیب و به مجموعه اضافه می شود و امروز نیز مانوری در مسکن مهر رشت برگزار می شود.

شهردار رشت با بیان اینکه برای تسریع در خدمات رسانی در زمان وقوع بارش برف یک ناظر برای هر مسیر انتخاب کرده ایم، افزود: فرسودگی ماشین آلات شهرداری رشت در زمان طولانی شدن بحران برف ممکن است مشکل ساز شود و در این راستا و به منظور جلوگیری از بروز بحران شهرداری های مناطق نیز به عنوان پشتیبان آماده همکاری با مجموعه خدمات شهر هستند.

به گفته وی مانور لجستیکی شهرداری رشت به منظور آمادگی مقابله با بحران برف ظهر امروز در مسکن مهر رشت انجام می شود.

شوقی با اشاره به اینکه رای صادر شده پیرامون کارخانه آسفالت مربوط به حدود ۲ سال پیش است، افزود: ما با آب منطقه ای در بهترین شرایط تعامل قرار داریم و امیدواریم طی دیدار با دادستان رشت مشکلات رقم خورده برطرف شود.

نو سازی ناوگان لجستیکی شهرداری رشت

محسن سماکچی، عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با تسلیت حادثه تروریستی در کرمان اظهار کرد: در مهر ماه سال جاری جلسه ای پیرامون بررسی وضعیت لجستیکی شهرداری رشت برگزار شد. دستگاه ها دچار فرسودگی شده اند و بیشتر این خودروها که در شهرداری های مناطق وجود دارد اکثرا دچار معایبی هستند.

وی با بیان اینکه باید از همراهی دیگر دستگاه ها نیز استفاده کنیم، افزود: باید نسبت به نوسازی ناوگان لجستیکی برف روب شهرداری رشت اقدام کرد و امیدوارم با اختصاص ردیف بودجه مناسب این مشکل را برطرف کنیم.

سماکچی به اعلام آمادگی یکی از کارخانجات تولید دستگاه های برف روب اشاره کرد و گفت: این کارخانه اعلام کرد که  به صورت اقساطی این لجستیک را به رشت ارائه می کند و نباید شهرداری رشت برای مقابله با بحران برف دغدغه داشته باشد.

استفاده از دیگر ردیف های بودجه برای رفع مشکلات دستگاه های برف روب

نادر حسینی، عضو شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه مشکلات مربوط به دستگاه های لجستیکی مربوط به دوران فعالیت رحیم شوقی نیست، اظهار کرد: معتقدم اگر به اعتباری برای بهبود این دستگاه ها نیاز است باید به منظور پیشگیری از وقوع بحران، از دیگر ردیف ها استفاده کنیم تا خدای ناکرده از این بابت مشکلی رقم نخورد.

بحران در سازمان عمران شهرداری رشت

مسعود عباس نژاد، عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مشکلات مربوط به لجستیک برف روب شهرداری رشت مربوط به این دوره از شورا و شهرداری نیست، اظهار کرد: مشکلات لجستیکی فقط مربوط به ایام سرد سال نیست و در برخی دیگر از فصول نیز با مشکلاتی مواجه هستیم.

وی با مخاطب قرار دادن شهردار رشت با انتقاد از وضعیت سازمان عمران شهرداری رشت افزود: معتقدم در حال حاضر بیشتر از بحران برف باید نگران بحران سازمان عمران شهرداری رشت باشیم.

عباس نژاد همچنین تأکید کرد که مدیر عمران باید در این فصل نسبت به برداشت از معادن با هدف انجام آسفالت در فصول بعد توجه داشته باشد و شهردار رشت باید به این مسئله توجه کند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه اسامی رانندگان شهرداری رشت به شورا ارسال شود، افزود: یقیناََ در روزهای برفی باید به پوشش منابع انسانی نیز توجه شود و باید ببینیم آیا شهرداری رشت راننده های جایگزین برای خدمات رسانی توسط خودروهای لجستیکی برف روب دارد؟

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت راننده های پایه یک شهرداری رشت در روزهای برفی استفاده کنیم، تصریح کرد: باید آموزش های لازم به رانندگان مربوطه داده شود و متأسفانه یکی از دغدغه هایی که با آن مواجه هستیم فقدان سازمان موتوری است و انتظار داریم حداقل یک مدیریت موتوری راه اندازی شود تا نسبت به مباحث فنی و عملیاتی و منابع انسانی در این ایام تمرکز لازم را داشته باشد.

همکاری آب منطقه ای گیلان با مجموعه مدیریت شهری رشت 

سید حسین رضویان، عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه مباحثی که در جلسه علنی شورا مطرح می شود یقیناََ جدی است، اظهار کرد: آب منطقه ای گیلان نهایت همکاری را با مجموعه مدیریت شهری رشت دارد و مسؤول بازرسی آب منطقه ای گیلان نیز در راستای رفع مشکلات رقم خورده پیرامون کارخانه آسفالت و دیگر موضوعات همکاری های لازم را داشته و دارد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان