مدیرکل صمت گیلان از افزایش دریافت حقوق دولتی معادن و برداشت های موقت خبر داد و گفت: دریافت حقوق دولتی معادن و برداشت های موقت از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان بوده است.

تیمور پورحیدری مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت از افزایش ۵۱ درصدی وصول حقوق دولتی در ۹ ماهه امسال خبر داد و اظهار کرد: دریافت حقوق دولتی معادن و برداشت های موقت به میزان ۲۶۰ میلیارد و ۴۱۶ میلیون تومان بوده درحالی که این میزان وصول حقوق دولتی در مدت مشابه سال گذشته ۱۷۱ میلیارد و ۸۸۷ میلیون تومان بوده است. 

وی با اشاره به رشد ۵۳ درصدی اجازه برداشت ها از ابتدای امسال تاکنون افزود: ۱۱۸ مجوز برداشت جهت تأمین مصالح پروژه های راه آهن رشت-آستارا، آزادراه قزوین-رشت و سایر پروژه های ملی صادرشده درحالی که در سال گذشته فقط ۷۷ اجازه برداشت صادرشده بود. 

مدیرکل صمت گیلان با اشاره به میزان وضعیت برداشت مواد معدنی اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون هفت میلیون و ۸۷۳ هزار تن مواد معدنی از معادن استان برداشت شد که نسبت به ۹ ماه سال قبل ۱۱ درصد رشد را نشان می دهد.

پورحیدری با تأکید بر اینکه مصالح رودخانه ای را به عنوان معدن دائم به رسمیت نمی شناسیم، بیان کرد: نهادهای متولی رودخانه ها و منابع طبیعی تکالیف نظارتی در حفظ انفال دارند. 

به گفته وی، اختیار بستر رودخانه از حیث استعدادیابی، نظارت مستمر و مقابله با برداشت های غیرمجاز با آب منطقه ای است و پس از موافقت کارشناسی و اعلام نیاز آب منطقه ای، مجوز حمل توسط اداره کل صمت صادر می شود. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان