به منظور فراهم آوردن بستری مناسب جهت توانمندسازی و ارتقای دانش شغلی و کسب مهارت های علمی و عملی واحدهای تولیدی و دانشجویان دانشگاه، تفاهم نامه همکاری میان صمت و دانشگاه علمی کاربردی گیلان به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، عصر امروز تفاهمنامه همکاری فی مابین صنعت، معدن و تجارت گیلان با دانشگاه علمی کاربردی گیلان امضاء شد. 

از اهداف انعقاد این تفاهمنامه، فراهم آوردن بستری مناسب جهت توانمندسازی و ارتقای دانش شغلی و کسب مهارت های علمی و عملی واحدهای تولیدی و دانشجویان دانشگاه است. 

استفاده از ظرفیت های علمی مدرسان خبره، استفاده از ظرفیت های کارگاهی و آزمایشگاهی واحدهای صنعتی در دانشگاه، کمک به ایجاد واحدهای دانش بنیان در مراکز صنعتی، همکاری در برگزاری استارتاپ ها و برگزاری دوره های آموزشی کاربردی برای صنایع استان از جمله موارد همکاری در قالب این تفاهمنامه است. 

تیمور پورحیدری مدیرکل صنعت معدن و تجارت گیلان در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم فاصله گرفتن از دانش نظری و ضرورت پردازش بیشتر بر فنون کاربرد محور اظهار کرد: یکی از اهداف مهم این اداره کل، هدایت صنعت به سمت دانش بنیان شدن و به کارگیری علوم جدید در جهت افزایش رقابت پذیری تولیدات کشور در سطح جهانی است. 

به گفته وی، رشد تکنولوژی در حوزه تولید ماحصل بالندگی نوابغ و اندیشمندان دانشگاهی است و در این تفاهمنامه به توسعه رشته های فنی و مهارتی مرتبط با صنایع استان در مراکز آموزشی علمی و کاربردی سطح استان با هدف افزایش صنایع دانش بنیان تاکید شده است. 

مدیرکل صمت گیلان با اشاره به فرصت های فراوان همکاری دانشگاه و صنعت افزود: استفاده از روش ها و مدل های علمی و به روز در تولید با توجه به وجود تحریم ها در سر راه تولید ارتباط مستمر صنعت با دانشگاه می تواند بسیار گره گشا باشد. 

ابراهیم کازرونی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گیلان نیز در حاشیه امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: برگزاری تورهای صنعتی جهت آشنایی دانشجویان با صنعت استان یکی از اهداف این دانشگاه است و اجرای بازدیدها در قالب اردوهای دانشجویی می تواند در جهت تقویت فرهنگ تولید و کارآفرینی راهگشا باشد. 

آنطور که کازرونی گفته، مهمترین هدف دانشگاه علمی کاربردی، پرورش نیروهای کارآمد و ارتقاء رشته های متناسب با نیاز حوزه کسب و کار در صنعت استان است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان