تقویت بخش دولتی راه چاره بیماران خاص

۱۴۰۲/۱۰/۱۹ ۲۳:۳۳ چاپ کد خبر: 190814
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تنها راه چاره کمک به بیماران صعب العلاج و خاص، تقویت بخش دولتی است، گفت: باید منابع بیت المال را در بخش سلامت در جهت تقویت بخش دولتی سوق داد تا مردم در فرایند ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عصر امروز در هفتمین نشست کارگروه استانی صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج گیلان در سالن اجلاس حوزه ریاست با تأکید بر تقدم بهداشت بر درمان اظهار کرد: تمرکز اصلی نظام سلامت استان گیلان باید در جهت افزایش بهداشت عمومی و غربالگری سلامت باشد. 

وی با بیان اینکه باید به گونه ای در گیلان کار کرد تا نیازی به راه اندازی صندوق های حمایتی نباشد، افزود: بسیاری از بیماری ها با شناسایی درست و با هزینه ای بسیار کم قابل درمان هستند در حالیکه در صورت غفلت این هزینه ها در بخش درمان به بیمار و دولت بسیار زیاد خواهد بود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه در پذیرش بیمار صعب العلاج و خاص باید تمام تلاش خود را به کار گرفت، گفت: باید با تمرکز روی بهداشت و تقویت بخش های درمانی بار بیماری را بر مردم کم کرد. 

آشوبی، تقویت زیرساخت های درمان را ضروری دانست و بیان کرد: تنها راه چاره کمک به بیماران صعب العلاج و خاص، تقویت بخش دولتی است و در این راستا با جدیت پیگیر تأمین دستگاه های پیشرفته تصویربرداری و پیشرفته هستیم. 

وی با اشاره به هزینه های گزاف درمان بیماران خاص و صعب العلاج و تلاش همه جانبه در رفع نیازهای بیماران در بخش دولتی افزود: باید منابع بیت المال را در بخش سلامت در جهت تقویت بخش دولتی سوق داد تا مردم در فرایند دریافت خدمات سلامت ناچارا به بخش غیردولتی نیازمند نباشند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان