حریق در اراضی جنگلی سراوان رشت

۱۴۰۲/۱۰/۱۹ ۱۴:۰۱ چاپ کد خبر: 190817
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به وقوع حریق در اراضی جنگلی سراوان رشت به دلیل وزش باد گرم و جنوبی گفت: به محض وقوع حریق، نیروهای اطفای آتش وارد عمل شدند.

محمدحسین قربانی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به ایجاد حریق در اراضی جنگلی سراوان رشت به دلیل وزش باد گرم و جنوبی اظهار کرد: به محض وقوع حریق، نیروهای اطفای آتش وارد عمل شده و سریعا به منطقه اعزام شدند تا مانع گسترش حریق شوند.

وی با بیان اینکه بعد از اطفای حریق، میزان اراضی آتش گرفته اعلام می شود، گفت: سرعت وزش باد در منطقه سراوان زیاد است لذا اکنون نمی توان از وسعت حریق اطلاعات دقیقی ارائه کرد ولی براساس اعلام نظر نیروهای اطفای حریق، اراضی جنگلی سراوان رشت به صورت خطی و لکه ای در حال سوختن است.

به گفته فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، تاکنون به جز اراضی جنگلی سراوان رشت تاکنون در هیچ نقطه دیگر از مناطق جنگلی و مراتع استان آتش سوزی گزارش نشده است.

قربانی با درخواست از مردم در خصوص همراهی با نیروهای حفاظت منابع طبیعی در حفظ اراضی جنگلی استان بیان کرد: از مردم درخواست دارم ضمن مراقبت از اراضی جنگلی، آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مراتع را از طریق تلفن ۱۵۰۴ اطلاع دهند.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان