فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رسانه یکی از پایه های حکمرانی در عصر جدید است، گفت: دشمن در نبرد محور مقاومت در غزه شکست خورد ولی بزرگترین شکست آنان در عرصه رسانه بود که تا سالیان سال قادر به جبران ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار حمید دامغانی فرمانده سپاه قدس گیلان ظهر امروز در اختتامیه نهمین جشنواره رسانه ای ابوذر گیلان در تالار مرکزی رشت با بیان اینکه رسانه یکی از پایه های حکمرانی در عصر جدید است، اظهار کرد: دشمن در نبرد محور مقاومت در غزه شکست خورد ولی بزرگترین شکست آنان در عرصه رسانه بود که تا سالیان سال قادر به جبران این شکست نخواهد بود.

وی با بیان اینکه جریان رسانه ای باید بر روی ذهن مخاطب تأثیر مثبت بگذارد، گفت: جریان رسانه ای به ویژه جریان انقلاب باید با تولیدات مفید بر روی ذهن تأثیر بگذارد و با راهبرد دشمن یعنی ایجاد ناامیدی در کشور مبارزه کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه استکبار در ابتدای انقلاب درک درستی از جمهوری اسلامی و مردم ایران نداشت، تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا و رژیم صهیونیستی روی به جنگ سخت و اقدامات تجزیه طلبانه آورد ولی بعد از شکست در جنگ تحمیلی، راهبرد خود را از سخت به جنگ نرم تغییر داد.

دامغانی، اغتشاشات سال گذشته را اوج جنگ نرم و جنگ شناختی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و افزود: دشمن در سال گذشته جنگ تمام عیار ترکیبی را علیه انقلاب اسلامی ایجاد کرد و تمامی جریانات مخالف جمهوری اسلامی را بسیج کرد تا انقلاب را ساقط کند ولی در این جنگ با شکست سنگینی رو به شد چون فطرت ملت ایران فطرتی دین دار است.

وی، جنگ شناختی را حالت پیشرفت تر عملیات روانی دانست و گفت: جنگ شناختی بستر همه عرصه های جنگ ترکیبی و نرم است زیرا شکست در جنگ ترکیبی یعنی نابودی یک جامعه و اهمیت جشنواره های رسانه ای مانند ابوذر اینجا خود را نشان می دهد که به راحتی با انواع جنگ های نرم و شناختی مقابله می کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر لزوم توجه به مقابله با برنامه و سیاست دشمن در خصوص القای ناامیدی در کشور بیان کرد: دشمن در تلاش برای نابودی امید، اعتماد و ایمان مردم است و امروز تولید قدرت در حوزه رسانه به حدی رسیده که دشمن روی به سلطه رسانه ای در جهان آورده است.

وی با بیان اینکه دشمن معتقد است اعمال قدرت با تحمیل اراده، دیگر امکان پذیر نیست و به همین دلیل روی به جنگ شناختی از طریق هدایت اراده آورده است، افزود: دشمن سعی دارد ضعف و شکست های خود را از طریق جنگ روانی و رسانه ای جبران کند زیرا در عملیات طوفان الاقصی در جنگ امنیتی - اطلاعاتی شکست خورد.

دامغانی، رسانه را مولد قدرت دانست و تصریح کرد: از طریق رسانه می توان یک سرمایه اجتماعی را ارتقا داد و یا آن را نابود کرد و به همین منظور مقام معظم رهبری در فرمایشات خود به جهاد تبیین و معرفی هویت های دینی و اسلامی انقلاب تأکید دارند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رسانه یکی از پایه های حکمرانی در عصر جدید است، گفت: دشمن در نبرد محور مقاومت در غزه شکست خورد ولی بزرگترین شکست آنان در عرصه رسانه بود که تا سالیان سال قادر به جبران این شکست نخواهد بود.

وی با تأکید بر لزوم توجه به تشکیل جبهه رسانه ای جریان انقلاب در کشور بیان کرد: جشنواره ابوذر یکی از مهم ترین جشنواره های رسانه ای در سطح استانی و ملی است که به راحتی می تواند جبهه رسانه ای خوبی را در کشور تشکیل دهد.

دامغانی با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال جاری مهم ترین انتخابات در چند دوره گذشته است، افزود: دشمن امیدش ایجاد فاصله بین مردم و حاکمیت است و به عدم حضور مردم در انتخابات دلخوش کرده لذا یکی از جهت های اصلی اصحاب رسانه در همین عرصه است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به ولایتمداری و بصیرت مردم گیلان در طول تاریخ انقلاب اسلامی تصریح کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری و شهید حاج قاسم سلیمانی در خصوص گیلان خیلی مهم و تأثیرگذار است و این استان در طول تاریخ منشأ خیرات و برکات برای کشور و انقلاب اسلامی بودند و سابقه انقلابی گیلان گواه بر همین مسئله است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به نقش آفرینی مردم گیلان در دوران دفاع مقدس بیان کرد: نقش آفرینی مردم گیلان در دوران دفاع مقدس و مدافع حرم بسیار تأثیرگذار است و همواره رزمندگان گیلانی در ترویج دین مبین اسلام بسیار خوب عمل کردند.

دامغانی نقش رسانه در تاریخ اسلام را بسیار مهم دانست و افزود: حضرت زهرا (س) با خطبه فدکیه و حضرت زینب (س) با آن خطبه شجاعانه، باعث ماندگاری دین مبین اسلام و واقعه عاشورا شده و با جهاد تبیین تمامی معادلات جهان اسلام را تغییر دادند.

رشد هفت و نیم درصدی ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره رسانه ای ابوذر

مهدی پارسا رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه یکی از اهداف جشنواره ابوذر توجه به جریان انقلاب در حوزه های مختلف بوده است، گفت: در دوره های مختلف جشنواره ابوذر توجه ویژه ای به بحث تولید محتوا در جبهه انقلاب شده و این روند ادامه دار است. 

وی با اشاره به وجود ۱۶ محور در نهمین جشنواره رسانه ای ابوذر گفت: شعار سال، جهاد تبیین، پیوند رسانه، صنعت و تولید، مقابله با آسیب های اجتماعی، دستاوردها و خدمات بسیج و سپاه، امیدآفرینی، جبهه مقاومت، سبک زندگی ایرانی اسلامی، عفاف و حجاب و جمعیت و فرزند آوری ۱۰ محور ملی و گیلان و تهدیدات آبی، جمعیت و راه های برون رفت از پیری جمعیت، گردشگری و حفظ اراضی ملی، مهاجرپذیری و تغییر کاربری اراضی طبیعی و رسانه چشم انداز زیست محیطی گیلان پنج محور بومی و شهدا، دفاع مقدس و رسانه محور ویژه این جشنواره است. 

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با ابراز خرسندی از رشد هفت و نیم درصدی ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره رسانه ای ابوذر افزود: امسال به نسبت سال گذشته، خبرنگاران و اصحاب رسانه گیلان استقبال خوبی از جشنواره رسانه ای ابوذر داشته و این استقبال هر سال بیشتر می شود.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان