به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، آیین اختتامیه نهمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان گیلان امروز با معرفی و تجلیل از برگزیدگان این دوره از جشنواره و با حضور مسؤولان استانی در تالار مرکزی رشت برگزار شد.

در این دوره از جشنواره، یک هزار و ۶۰۰ اثر به دبیرخانه نهمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان ارسال شد که ۷.۵ درصد نسبت به سال گذشته در خصوص تعداد آثار ارسالی افزایش داشت.

محورهای جشنواره شامل شعار سال مهار تورم و رشد تولید، جهاد تبیین، پیوند رسانه و صنعت و تولید، مقابله با آسیب‌های اجتماعی، دستاوردها و خدمات بسیج و سپاه، امیدآفرینی، جبهه مقاومت، سبک زندگی ایرانی-اسلامی، حجاب و عفاف و جمعیت و فرزندآوری بوده است و اصحاب رسانه تا ۱۵ آذر ۱۴۰۲ فرصت داشتند که آثار خود را در قالب‌های گزارش خبری، گزارش تحقیقی و تحلیلی، مصاحبه، یادداشت و سرمقاله، تیتر، اینفوگرافی، موشن‌گرافی، عکس، کلیپ و گزارش ویدیویی، مستند و پادکست به سایت جشنواره ارسال کنند.

در بخش یادداشت بیش از ۴۰ اثر به دبیر خانه این جشنواره ارسال شده بود که از نظر هیئت داوران کسی حایز رتبه اول نشد، سینا هوشمند از دیارمیرزا حایز رتبه دوم و حسن غلام‌پور از لنگرود (سردبیر خبرگزاری فارس گیلان و مدیرمسوول سایت لنگرخبر) حایز رتبه سوم این دوره از جشنواره مطوبعات گیلان شدند.

غلام‌پور همچنین در جشنواره رسانه‌ای ابوذر در سال ۱۳۹۵ در بخش «گزارش» موفق به کسب رتبه دوم، در سومین دوره جشنواره ابوذر در سال ۱۳۹۶ در بخش «مصاحبه» موفق به کسب رتبه اول این جشنواره، در چهارمین دوره جشنواره مطبوعات در سال ۱۳۹۷ موفق به کسب رتبه دوم در بخش یادداشت، در پنجمین جشنواره مطبوعات گیلان در سال ۱۳۹۸ در بخش خبر موفق به کسب رتبه اول، در سال ۱۴۰۰ موفق به کسب رتبه اول در بخش یادداشت و در سال ۱۴۰۱ شایسته تقدیر در بخش گزارش تحقیقی و تحلیلی شده بود.

همچنین وی در نخستین جشنواره کشوری در سال ۱۳۹۶ در بخش مصاحبه موفق به کسب رتبه اول و در هفتمین جشنواره کشوری در سال ۱۴۰۰ در بخش یادداشت به مقام سوم دست یافته بود.

مهرانه به نهاد یکی از هنرمندان لنگرودی نیز با اثر تنها شهیده رسانه کشور شهیده طاهره حدادنژاد در بخش ویژه دومین کنگره هشت هزار شهید استان گیلان حاثز رتبه برتر شد.

رز محمدی نویسنده کودک لنگرودی و فرزند راحله شبرنگ یکی از خبرنگاران لنگرودی است که در سن ۸ سالگی نخستین کتاب خود به نام "مسابقه مداد رنگی‌ها را به چاپ رساند و در شهریور ۱۴۰۲ در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود رونمایی شد که در این جشنواره تقدیر شد.

این دانش آموز اکنون در پایه سوم ابتدایی تحصیل می‌کند و سه کتاب داستان درزمینه کودک ونوجوان در دست چاپ دارد وبزودی وارد بازار خواهد شد.

پایان پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان