رئیس ستاد مدیریت بحران آستارا از بارش برف بین ۳۰ تا ۶۰ سانتی متری در شهرستان خبر داد و گفت: در پی این بارش ها، برق ۲۰ روستا قطع شده و تعدادی از مسافران در برف گرفتار و توسط عوامل امدادی اسکان داده شدند.

محمدرضا شهاب زاده، فرماندار شهرستان آستارا امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به بارش برف بین ۳۰ تا ۶۰ سانتی متری در این شهرستان اظهار کرد: به سبب بارش برف و کولاک شدید، محور اردبیل به آستارا مسدود و تعدادی از خودروهای عبوری در راه گرفتار و توسط عوامل ستاد مدیریت بحران در محورهای برف گیر، تخلیه شدند.

وی با اشاره به حضور همه عوامل امدادی، راهداری و نظامی در بحران شهرستان آستارا افزود: نیروهای مرزداری، راهداری، هلال احمر و تمامی عوامل ستاد مدیریت بحران از بامداد امروز در محورهای برف گیر و مناطق نیازمند کمک، حضور دارند و مانع از عبور خودروها از سمت اردبیل می شوند.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان آستارا با اشاره به برف روبی چندباره محور اردبیل-آستارا گفت: تردد در این محورها از شب گذشته تنها با زنجیر چرخ ممکن بوده و در حال حاضر هم علی رغم برف روبی چندباره، تردد امکان پذیر نیست.

شهاب زاده از آمادگی و تجهیز دو مسجد در طول محور اردبیل به آستارا خبر داد و بیان کرد: به مسافران پنج دستگاه اتوبوس که از شب گذشته درگیر برف بودند در این مساجد اسکان داده شده و وعده های غذایی گرم به آن ها تا پایداری شرایط برای ادامه مسیر داده می شود.

وی از آسیب به تجهیزات برق و در پی آن آب شرب در شهرستان خبر داد و افزود: به سبب شدت بارش ها و سقوط درختان بخشی از برق و در پی آن آب در مناطق بالادست به میزان ۲۰ روستا قطع و عوامل امدادی در تلاش برای وصل مجدد آن ها هستند.

فرماندار شهرستان آستارا همچنین از پایداری شبکه گاز و تلفن در تمامی مناطق شهرستان آستارا خبر داد.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان