به گزارش لنگرخبر، سرهنگ حمیدرضا سرخوش‌پور با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است، اظهار کرد: مجموعه انتظامی در برخورد با سودجویان و متخلفانی که نسبت به تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام می‌کنند از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

وی از دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط یک نفر در شهرستان لنگرود و آغاز تحقیقات پلیس در این زمینه خبر داد و گفت: مأموران پلیس آگاهی در خلال رسیدگی به این پرونده به همراه کارشناسان منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان لنگرود تصریح کرد: در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد، فرد سودجو ۳۰۰۰ متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را به وسیله فنس و پرچین محصور کرده است.

این مقام انتظامی به معرفی متهم برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی اشاره کرد و با اعلام اینکه با حکم قضائی کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد، افزود: کارشناسان ارزش تقریبی این اراضی را ۱۵ میلیارد ریال برآورد کردند.

سرهنگ سرخوش‌پور در پایان خاطرنشان کرد: حفظ و حراست از منابع طبیعی و ملی از اولویت‌های مجموعه انتظامی است و مبارزه با زمین‌خواران و سودجویان به صورت مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان