رئیس پلیس راه گیلان با بیان اینکه ۳۴ درصد جان بختگان تصادفات در گیلان موتورسواران هستند، گفت: ۳۵ درصد از مجموع مجروحان تصادفات برون شهری استان راکب یا ترک نشین موتورسیکلت هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سرهنگ جاور صفاری رئیس پلیس راه گیلان عصر امروز در حاشیه بازدید از محورهای مواصلاتی گیلان و در جمع خبرنگاران با اشاره به رتبه بالای این استان در مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای اظهار کرد: جوانان بخش اعظمی از جانباختگان تصادفات جاده ای را به خود اختصاص می دهند.

وی با بیان اینکه ۳۴ درصد جان بختگان تصادفات در گیلان موتورسواران هستند، گفت: بررسی های آماری و تجزیه و تحلیل تصادفات ۹ ماه گذشته در گیلان حاکی از این واقعیت است که متأسفانه ۳۴ درصد از مجموع جان باختگان و ۳۵ درصد از مجموع مجروحان تصادفات برون شهری استان راکب یا ترک نشین موتورسیکلت هستند.

رئیس پلیس راه  گیلان با تاکید بر لزوم توجه به استفاده از کلاه ایمنی برای راکب و ترک نشین موتورسیکلت ها افزود: درصد بالایی از میزان مرگ و میر و آسیب های جدی به ناحیه سر موتورسواران و ترک نشین ها به دلیل نداشتن کلاه ایمنی است.

به گفته صفاری عدم استفاده از کلاه ایمنی، سرعت زیاد، حرکت مارپیچ، تردد در بزرگراه، استفاده از تلفن همراه حین موتورسواری و انجام حرکات نمایشی در جاده ها از جمله تخلفاتی است که منجر به تصادف مرگبار خواهد شد.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان