به گفته مدیرکل تعاون روستایی گیلان، با تلاش های صورت گرفته ۲۰۰ تن سیب سفید و قرمز از اشنویه استان آذربایجان غربی و ۲۰۰ تن پرتقال از باغداران گیلانی شامل چابکسر و رودسر خریداری شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، کیوان حسن پور مدیرکل تعاون روستایی گیلان عصر امروز در حاشیه بازدید از بازار میوه و تره بار و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمامی تمهیدات برای تامین میوه شب عید اتخاذ شده است، اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته ۲۰۰ تن سیب سفید و قرمز از اشنویه استان آذربایجان غربی و ۲۰۰ تن پرتقال از باغداران گیلانی شامل چابکسر و رودسر خریداری شده است. 

وی با اشاره به به تقارن نوروز امسال با ماه مبارک رمضان گفت: هشت تن خرما نیز برای توزیع در ماه مبارک رمضان خریداری شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. 

 مدیر تعاون روستایی گیلان با بیان اینکه میوه و خرمای ذخیره شده ویژه نوروز ۲۰ تا ۲۵ درصد پایین تر از قیمت بازار عرضه خواهد شد، افزود: تعاون روستایی از هیچ تلاشی برای تامین میوه و دیگر اقلام کشاورزی مورد نیاز در گیلان و عرضه آن به بازار با قیمت مناسب دریغ نمی کند.

حسن پور همچنین از آغاز فعالیت کارخانه خزر نوش در چابکسر شهرستان رودسر در زمینه تولید کنسانتره خوراکی مرکبات خبر داد و بیان کرد: این کارخانه اخیراً با تلاش های انجام شده و با مشارکت اتحادیه تعاون روستایی با یک سرمایه گذار فعال شده است. 

به گفته مدیر تعاون روستایی گیلان، حدود ۲۰ نفر از کارگران این کارخانه که بیکار شده بودند، بار دیگر به کار برگشتند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان