وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه غذاهای بومی و محلی گیلان باید در عرصه کشوری و جهانی معرفی و احیا شود، گفت: احیاء و ثبت غذاهای بومی کشور به ویژه استان گیلان یکی از اولویت های وزارت ...

به گزارش خبرگزاری فارس از صومعه سرا، عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بعدازظهر امروز در جریان سفر یک روزه خود به گیلان و در حاشیه بازدید از یک مجموعه اقامتی و بومگردی در صومعه سرا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه غذاهای بومی و محلی گیلان باید در عرصه کشوری و جهانی معرفی و احیاء شود، اظهار کرد: احیا و ثبت غذاهای بومی کشور به ویژه استان گیلان یکی از اولویت های وزارت میراث فرهنگی است.

وی با بیان اینکه گیلان مهد تمدن، اندیشه و منشا تفکر اسلامی در جامعه است، گفت: این استان دارای یک ظرفیت بالقوه در حوزه گردشگری و تاریخی است که توجه به آن می تواند منجر به پیشرفت در حوزه های مختلف شود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یکی از نیازهای گیلان را بسترسازی در حوزه گردشگری دانست و افزود: وزارت میراث فرهنگی تمام تلاش خود را در راستای فراهم سازی زیرساخت های گردشگری کشور و گیلان به کار گرفته است.

ضرغامی با تاکید بر لزوم توجه به تأمین زیرساخت های حوزه گردشگری در گیلان بیان کرد: گیلان یکی از  مقاصد اصلی گردشگران داخلی و خارجی بوده و این امر نشان دهنده ظرفیت این استان در حوزه های مختلف است که می تواند به رشد اقتصادی استان و در نهایت ارزآوری کمک کند.

وی گیلان را یکی از فرصت های مهم کشور در حوزه سرمایه گذاری در عرصه گردشگری دانست و گفت: قرار گرفتن گیلان در منطقه استراتژیک کشورهای حاشیه دریای خزر و اوراسیا می تواند این استان را به مقصد اصلی گردشگران خارجی تبدیل کند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر لزوم توجه به نقش بخش خصوصی در توسعه و تقویت زیرساخت های گردشگری بیان کرد: با مشارکت بخش خصوصی و علاقه مندان حوزه گردشگری به راحتی می توان بستر خوبی برای توسعه زیرساخت و امکانات فراهم کرد.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان