مردم روستای آبرود و لات در شهرستان فومن به برکت قرارگاه محرومیت زدایی ارتش بعد از ۴۰ سال قرار است از نعمت راه مناسب، برخوردار شوند.

خبرگزاری فارس، فومن، حمیدرضا دنیادیده: راه ها از بزرگراه تا راه های فرعی، شریان های حیاتی یک کشور هستند و عملاً در صورت عدم وجود مناسب راه ها، توسعه و پویایی جامعه به حداقل می رسد. 

احداث راه ها یکی از دستاوردهای مردم در انقلاب بوده و خوشبختانه اغلب روستاهای ایران از جمله استان گیلان به برکت انقلاب دارای راه های دسترسی مناسب هستند و روز به روز به تعداد رشته راه ها به شریان های حیاتی کشور، افزوده می شود. 

اما علیرغم تلاش های صورت گرفته طی چند دهه اخیر، هنوز هم آبادی و روستاهایی هستند که از وجود راه دسترسی مناسب محروم هستند که روستای لات در فومن یکی از آن ها بود که خوشبختانه به همت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، احداث و آسفالت این راه در دستور کار قرار گرفت. 

مردم روستاهای کم برخودار و محروم لات در بخش سردار جنگل شهرستان فومن به جهت نداشتن جاده مناسب و صعب العبور، با سختی هایی مواجه بودند که به دستور امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اجرای این طرح آغاز شد. 

لازم به توضیح است که قول ساخت و زیرسازی جاده آبرود به لات در طی ۴۰ سال اخیر بارها از سوی مسؤولان به مردم وعده داده شده بود اما متأسفانه محقق نشد تا اینکه اخیراً با درخواست مردم منطقه، اجرای این طرح به همت نزاجا، آغاز شد.

سرهنگ خلبان ولی رحمانی فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی و جهادی نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با خبرنگار فارس از احداث، تعریض و بازگشایی جاده صعب العبور روستاهای آبرود به لات در فومن خبرداد و اظهار کرد: ارتش با شعار «ارتش فدای ملت» در بسیاری از نقاط محروم در حال اجرای پروژ های عمرانی است که این جاده دارای آبروهای زیادی است و تاکنون ۸ پل در طول مسیر ساخته شده و گروه مهندسی، ساخت دو پل دیگر را نیز آغاز کرده است. 

به گفته این فرمانده نیروی زمینی ارتش مردمی ایران، اجرای این طرح شامل سه کیلومتر از جاده آبرود به لات خواهد بود که شامل اجرای پل، لوله گذاری در آبراها در حجم بسیار زیاد، برش کوه و ایجاد دیواره های بتنی برای جلوگیری از ریزش جاده، که توسط این قرارگاه در حال انجام است.

قرار است به همت مدافعان ملت در ارتش جمهوری اسلامی ایران در مرحله دوم، اقداماتی نظیر روکش آسفالت و غیره نیز برای افزایش رفاه مردم انجام شود. 

حالا، فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی و جهادی نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران گفته که تلاش ما این است که برای آسایش و رفاه مردم هرچه سریعتر این طرح آماده شود و در اختیار مردم منطقه قرار گیرد. 

به همت قرارگاه محرومیت زدایی و جهادی نیروی زمینی محوری ارتش جمهوری اسلامی ایران طی سال های اخیر، بسیاری از مردم صاحب مراکز درمانی، خانه و راه و دیمر خدمات عام المنفعه شدند که همه این دستاوردها، به برکت انقلاب اسلامی ایران است. 

ارتش فدایی ملت طی سال های اخیر ثابت کرده که جان فدای ملت است و در زمان جنگ، دفاع از کیان و جغرافیا و در زمان صلح، خدمت به مردم را در مناطق محروم و کم برخوردار برده است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان