مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان با اشاره به تشکیل۲۰ هزار و ۴۱۴ پرونده از ابتدای سال جاری تاکنون در تعزیرات حکومتی گفت: با تلاش های انجام شده ۹۹.۹ درصد از این پرونده ها بررسی و فقط ۱۴۹ پرونده باقی مانده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مرتضی امینی مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان ظهر امروز در گفت وگوی رادیویی با سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه از ابتدای امسال ۲۰ هزار و ۴۱۴ پرونده در شعب رسیدگی بدوی تعزیرات حکومتی تشکیل شده است، اظهار کرد: با تلاش های انجام شده ۹۹.۹ درصد از پرونده ها بررسی و فقط ۱۴۹ پرونده باقی مانده است.

وی با اشاره به صدور رای برای متخلفان در پرونده های مالی و اقتصادی گفت: برای متخلفان پرونده های رسیدگی شده رای محکومیت صادر و در مجموع به پرداخت ۱۱ هزار و ۸۲۸ میلیارد و ۷۹۱ میلیون و ۲۹۶ هزار ریال جریمه محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از مختومه شدن ۱۶ هزار پرونده در واحدهای اجرایی احکام تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود: از ۱۶ هزار و ۷۱۰ پرونده تشکیل شده در واحدهای اجرایی احکام تعزیرات حکومتی گیلان، ۱۶ هزار  پرونده معادل ۹۹ درصد رسیدگی و مختومه شده و در مجموع ۹ هزار و ۳۳۶ میلیارد و ۲۴۷ میلیون ریال جریمه از متخلفان این پرونده ها وصول شد.

امینی با اشاره به عملکرد گشت های سیار در استان گیلان بیان کرد: طی امسال یک هزار و ۶۱۷ اکیپ گشت و  ۱۵ هزار و ۳۹۳ مورد بازرسی انجام دادند که در جریان این بازرسی ها ۲ هزار و ۸۴۴ واحد متخلف شناسایی شدند.

وی با اشاره به پرونده های تشکیل شده در بخش آرد و نان گفت: در این مدت سه هزار و ۵۳۴ پرونده در خصوص آرد و نان تشکیل شد که سه هزار و ۵۳۱ پرونده مختومه و متخلفان به پرداخت حدود ۵۲ میلیارد و ۹۴۵ میلیون و ۲۱۸ هزار ریال جریمه محکوم شدند.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان عمده تخلفات پرونده های تشکیل شده در بخش آرد و نان شامل، کم فروشی، عدم رعایت ساعت پخت نان در ایام تعطیلات، عرضه خارج از شبکه، عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و گران فروشی بود.

امینی با تاکید بر لزوم نظارت بر ورود به بازار مرغ و تخم به ویژه در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان افزود: تعزیرات حکومتی در این بخش به صورت ویژه ورود کرده و از ابتدای سال جاری با تعداد ۵۲۵ اکیپ گشت و یک هزار و ۸۹۹ بازرسی ۲۵۸ واحد متخلف شناسایی شده است.

وی با اشاره به تشکیل یک هزار و ۲۵۰ پرونده در حوزه تخلفات بازار مرغ و تخم مرغ بیان کرد: از این تعداد پرونده، یک هزار و ۲۴۸ مورد مختومه و متخلفان به ۲۳۹ میلیارد و ۹۶۲ میلیون و ۳۸۶ هزار ریال جریمه محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان با بیان اینکه در خصوص تخلفات ارزی نیز ۱۰۹ پرونده در گیلان تشکیل شده است، گفت:  از این تعداد ۱۱۴ مورد مختومه و برای ۴۸ نفر محکومیت صادر شد که میزان جرائم صادر شده برای این افراد نیز ۲ هزار و یکصدو پنجاه میلیارد ریال و اعاده عین ارز بوده است.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان