سخنگوی ستاد انتخابات گیلان با تکذیب حضور یا تغییر حوزه انتخابیه برخی نامزدها  گفت: تاکنون در سامانه ستاد انتخابات فقط ۲ تقاضا ثبت شده و نتیجه بررسی و اعلام نظر هیات نظارت پس از بررسی مجدد بند ۶ ماده ۳۱ ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، جواد شفیعی ثابت سخنگوی ستاد انتخابات گیلان امشب در گفت وگو خبری سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه با توجه به شایعات و خبرسازی های کذب برخی رسانه ضمن تکذیب حضور یا تغییر حوزه انتخابیه برخی نامزدها اظهار کرد: تاکنون در سامانه ستاد انتخابات فقط ۲ تقاضا ثبت شده و نتیجه بررسی و اعلام نظر هیات نظارت پس از بررسی مجدد بند ۶ ماده ۳۱ درباره عدم سوشهرت در حوزه انتخابیه مقصد اعلام می گردد. 

وی با بیان اینکه حداقل ۳۰ نفر برای هر کرسی مجلس در استان گیلان در حال رقابت هستند، افزود: در این دوره شاهد رقابتی ترین انتخابات مجلس ادوار به لحاظ میزان تعدد نامزدها برای هر کرسی هستیم. 

به گفته سخنگوی ستاد انتخابات گیلان، پس از تائید صلاحیت مرحله اول هیئت نظارت تا دوم بهمن، چهار نفر از تائید صلاحیت شدگان شامل سه نفر از حوزه انتخابیه رشت و خمام و یک نفر از رودسر و املش انصراف خود را رسما به فرمانداری ها اعلام کرد. 

شفیعی ثابت با بیان اینکه با تائید ۳۹ نفر از سوی شورای نگهبان و ابلاغ در تاریخ اول بهمن، مجموع رقابت کنندگان فعلی با احتساب چهار نفر انصرافی به تعداد ۳۹۳ نفر رسیده است، تصریح کرد: در چند روز گذشته یک نفر درخواست انتقال حوزه انتخابیه از رودسر و املش به تهران داشته که هنوز مورد موافقت هیئت اجرایی مقصد قرار نگرفته است. 

به گفته وی، تا ۲۰ بهمن ماه این فرصت قانونی همچنان برای شورای نگهبان برابر قانون وجود دارد که نسبت به تائید داوطلبین جدید، اقدام یا درخصوص عدم احراز صلاحیت برخی تائیدشدگان قبلی اظهارنظر کنئد و کسانی که اعتراض خود را ثبت کردند می توانند تا مهلت مقرر قانونی پیگیری های خود را انجام دهند.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان