استاندار گیلان با بیان اینکه در دهه فجر ۱۷ هزار میلیارد تومان پروژه به بهره برداری خواهد رسید، گفت: با تلاش های صورت گرفته  راه آهن رشت ـ کاسپین و هشت کیلومتر آزادراه منجیل به رودبار افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستانه اشرفیه، اسدالله عباسی عصر امروز در همایش شکوه انتخابات در گلزار شهدای شهر آستانه اشرفیه با بیان اینکه یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه کشتی سازی به گیلان اختصاص یافته است، اظهار کرد: در دهه فجر ۱۷ هزار میلیارد تومان پروژه به بهره برداری خواهد رسیده و با تلاش های صورت گرفته  راه آهن رشت ـ کاسپین و هشت کیلومتر آزادراه منجیل به رودبار افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه ایثار، فداکاری و شهادت با مردم این شهرستان گره خورده است، گفت: آستانه اشرفیه به برکت وجود حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع) همچون نگینی در گیلان می درخشد و از این شهرستان به عنوان چهارمین شهر مذهبی کشور یاد می شود.

استاندار گیلان با اشاره به نقش شهدا در پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف گفت: شهدا پیرو مکتب امام حسین(ع) و امام راحل(ره) هستند با اعطای خون خود پایه های انقلاب را محکم کردند.

عباسی با بیان اینکه شهرستان آستانه اشرفیه به لحاظ فرهنگی، مذهبی، دینی و هنری در کشور زبان زد است، افزود: وجود شهدایی همچون شهید خوش سیرت، علمایی به مانند حضرت آیت الله وحید، امینیان و ضیایی و دکتر محمد معین نشان دهنده گره خوردن دین، ایثار، فداکاری، فرهنگ و ادب با مردم گیلان و شهرستان آستانه اشرفیه است.

وی یکی با تأکید بر لزوم توجه به حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بیان کرد: با حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری دشمنان را باردیگر نا امید خواهیم کرد زیرا علیرغم تمامی مشکلات، مردم با پروردگار خود پیمان بسته و همواره در مسیر شهدا و امام شهدا حرکت می کنند.

استاندار گیلان یکی از اهداف کشور را تزریق روحیه نا امیدی و خستگی در کشور دانست و گفت: نا امیدی و خستگی در کشور معنی ندارد زیرا همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند جمهوری اسلامی در حال حرکت به سمت قله است.

عباسی با بیان اینکه دهه فجر فرصتی مغتنم برای نشان دادن سیاهی دوران پهلوی است، افزود: عده ای سعی دارند برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی را نادیده بگیرند در حالی که در دوران ستم شاهی توانمندی در حوزه های مختلف از کشور گرفته شده بود ولی اکنون کشور در عرصه های مختلف به مانند نانو تکنولوژی، هسته ای، پزشکی و دیگر حوزه ها به پیشرفت های خوبی رسیده است

وی با اشاره حل مشکلات اقتصادی کشور در طی ۲ و نیم سال گذشته توسط دولت سیزدهم تصریح کرد: دولت یازدهم و دوازدهم اقتصاد کشور را به برنامه و کشورهای غربی گره زدند و اکنون همان کشورهای غربی به جان مسلمانان افتاده و هر روز عده ای را ترور می کنند و امروز امروز دست پلید جاسوس های رژیم صهیونیستی به خون ملت ایران آغشته بوده و این همان چهره جنایتکار استکبار است.

استاندار گیلان  با تأکید بر برجسته کردن اقدامات دولت سیزدهم در عرصه های اقتصادی و ایجاد اشتغال بیان کرد: دشمن از اقدامات دولت سیزدهم در عضویت اتحادیه های مختلف اقتصادی بسیار متعجب است و از هیچ تلاشی برای ایجاد آشوب، فتنه و تزریق نا امیدی در کشور دریغ نمی کند.

عباسی با بیان اینکه اقتدار جمهوری اسلامی به واسطه اراده مردم با بصیرت ایران است، گفت: انقلاب اسلامی یعنی مردم سالاری دینی و این همان هدف امام راحل(ره) است، زیرا مردم با حضور در انتخابات خود سرنوشت خود را تعیین کرده و نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی و ریاست محترم جمهور را تعیین می کنند.

وی یکی از مؤلفه های نظام مقدس جمهوری اسلامی را نقش مردم در اداره کشور دانست و تصریح کرد: مردم در کنار و یار و یاور جمهوری اسلامی بوده و این امر نشات گرفته از اراده مردم است و اکنون هیج قدرتی توان مقاله با نظام مقدس جمهوری اسلامی را ندارد.

استاندار گیلان با اشاره به نقش مردم در اداره کشور در جمهوری اسلامی و بیان کرد: انتخابات یعنی قرار گرفتن در مسیر توسعه و نفی دیکتاتوری، از این رو باید ویژگی های نمایندگانی در طراز انقلاب اسلامی را مشخص و برای نسل جدید بازگو شده و مردم بر همان اساس به کاندیداهای مدنظر رای دهند زیرا در این صورت کشور رو به پیشرفت می رود برای رفع مشکلات باید به ارکان نظام به ویژه دولت و مجلس توجه ویژه شود.

عباسی با بیان اینکه دولت اجرا کننده قانون وضع  توسط مجلس شورای اسلامی است، افزود: دولت سیزدهم و مجلس در طول ۲ و نیم سال گذشته همواره در کنار یک دیگر بوده و برای حل مشکلات کشور در حوزه های مختلف تلاش کردند..

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در خصوص حل مشکل کشاورزان در گیلان گفت: وضعیت برنج در گیلان رو به بهبودی است و در این خصوص جلساتی را با معاون نخست رئیس جمهور برگزار شد.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان