به دلیل کاهش شدید دما، بارش برف در محورهای کوهستانی گیلان از جمله جاده استارا به اردبیل آغاز شده و نیروهای راهداری در حال برف روبی هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، در پی اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی از عصر روز گذشته شاهد بارش شدید باران در مناطق جلگه ای و بارش برف در مناطق کوهستانی استان بودیم.

بر اساس گفته های محمد دادرس، مدیرکل هواشناسی گیلان، از عصر روز گذشته و با ورود سرد و بارشی به گیلان، جریانات در این استان شمالی شده و دمای هوا ۱۵ الی ۲۰ درجه کاهش یافته است.

آن طور که رئیس سازمان هواشناسی گیلان می گوید بارش در شهرستان های جلگه ای استان از جمله لاهیجان، آستانه شرفیه، رشت، لنگرود و رودسر به شکل باران بوده و اکنون شاهد بارش برف در مناطق کوهستانی در شهرستان های سیاهکل، رودبار و فومن هستیم هر چند در اواخر امشب بارش ها در نقاط مستعد جلگه ای به صورت برف و یا مخلوط باران و برف خواهد بود .

بر اساس اعلام الگوریتم سازمان هواشناسی، ارتفاع برف در مناطق کوهستانی شامل دیلمان و محور اسالم به خلخال به ۲۵ سانتی متر رسیده است.

بارش برف زمستانه منجر شد تا ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان تشکیل جلسه داده و نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای در تمامی مناطق درگیر با برف حضور پیدا کردند تا در صورت مشکل به مردم خدمات رسانی کنند و همچنین با دستور اسدالله عباسی استاندار گیلان، مرخصی تمامی مدیران لغو شده است.

به گفته غلامعلی نیک فهم مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای گیلان،  اکنون شاهد بارش برف در محور بهارستان_ آقچای، اسالم به خلخال، پونل به خلخال، تونکابن_ حشمت آباد، بره سر_ کلیشم_جیرده، زیاز_شوک، رودسر_لات محله هستیم و ۵۳ اکیپ راهداری در این نقاط در حال برف روبی هستند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان