با هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر بارش برف و کاهش ۲۰ درجه ای دما، ستاد مدیریت بحران در گیلان به حالت آماده باش در آماده و ۶۰ اکیپ راهداری در محورهای کوهستانی و مواصلاتی گیلان حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، در پی هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش نزولات آسمانی، از عصر امروز بارش باران در اکثر نقاط استان به ویژه در مناطق غربی آغاز و به گفته سازمان هواشناسی از اواخر دیشب این بارش ها به برف تبدیل می شود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی، تداوم سامانه بارشی در گیلان سبب می شود تا در مناطق جلگه ای مستعد شامل شهرستان های رشت، بندرانزلی، لاهیجان،  سیاهکل، لنگرود و آستانه اشرفیه بارش ها به شکل برف خواهد بود.

پیش بینی بارش ۶۰ سانتی متری برف در محور اسالم به خلخال 

با تداوم بارش ها و کاهش دما در گیلان، پیش بینی می شود در مناطق کوهستانی از جمله محور پونل به خلخال و جاده دیلمان به سیاهکل و ماسوله بیش از ۶۰ سانتی متر برف ببارد.

به گفته غلامعلی نیک فهم مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای هم اکنون شاهد بارش برف در محور اسالم به خلخال، گردنه حیران در محور آستارا به اردبیل هستیم که این بارش ها در گرونه الماس خفیف است.

حضور۳۰۰ نیروی راهداری در محورهای کوهستانی گیلان 

نیک فهم از حضور نیروهای راهداری در تمامی محورها به ویژه محورهای کوهستانی شامل اسالم _خلخال، پونل_خلخال و سیاهکل_دیلمان خبر داد و می گوید: « بیش از ۲۰ راهدار خانه، ۶۰ اکیپ راهداری و ۳۰۰ نیرو در تمامی محورها حضوری فعال دارند تا در صورت نیاز به خودروها گرفتار شده در برف امدادرسانی کنند.»

طبق گفته های سازمان هواشناسی در طی امشب و فردا دمای استان گیلان با کاهش شدید ۱۲ الی ۲۰ درجه ای مواجه بوده و از اواخر امشب بر شدت بارش ها در برخی از مناطق گیلان افزوده می شود.

لغو مرخصی تمامی مدیران در گیلان

شدت بارش ها و هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی در استان سبب شد تا با دستور اسدالله عباسی استاندار گیلان مرخصی تمامی مدیران لغو شود.

به گفته محمدرضا حق بین سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان، بعد از اعلام هشدار سطح نارنجی توسط سازمان هواشناسی، تمامی مدیران، شهرداران و فرمانداران در آماده باش ۱۰۰ درصدی هستند.

حق بین می گوید تمامی محورهای مواصلاتی و کوهستانی استان گیلان باز بوده و نیروهای راهداری و پلیس راه اکنون در این محورها مستقر هستند تا در صورت ایجاد مشکل برای خودروها به آنان خدمات رسانی کنند.

سرپرست اداره کل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان با درخواست از مردم در خصوص لغو سفرهاب غیر ضروری با استان گیلان می گوید: «مسافران در صورت لزوم برای سفر به گیلان و تردد در محورهای برف خیز استان، زنجیر چرخ و لوازم گرمایشی با خود به همراه داشته باشند.»

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان