مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به آخرین وضعیت جوی در استان گفت: براساس هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی گیلان، تا اوایل صبح پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی و سرد در منطقه تداوم دارد.

محمد دادرس مدیرکل هواشناسی گیلان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به آخرین وضعیت جوی در استان اظهار کرد: براساس هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی گیلان، تا اوایل صبح پنجشنبه فعالیت سامانه بارشی و سرد در منطقه تداوم دارد. 

به گفته وی، طی این مدت ابرناکی و مه آلود شدن هوا، بارش باران در برخی مناطق شدید، وزش باد شدید، احتمال رعدوبرق و تگرگ و همچنین در ارتفاعات و دامنه ها بارش شدید برف و کولاک پیش بینی می شود. 

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به کاهش محسوس دما گفت: به سبب افت محسوس دما، در پاره ای نواحی جلگه ای مستعد مجاور با دامنه ها در برخی ساعات، شرایط برای بارش مخلوط برف و باران و بارش برف مهیا می شود. 

دادرس برای برخی مناطق استان به ویژه سواحل و ارتفاعات، وزش باد شدید تا خیلی شدید نیز پیش بینی کرد. 

وی به برخی مخاطرات در پی فعالیت سامانه بارشی کنونی هشدار داد و افزود: آبگرفتگی و اختلال در تردد، بالاآمدن آب رودخانه ها، احتمال جاری شدن سیلاب و روان آب، رانش و لغزش زمین، شکستن و سقوط درختان و خسارت به سازه ها و ابنیه مورد انتظار است. 

مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین باتوجه به بارش برف در نواحی کوهستانی و دامنه های استان، توصیه کرد از تردد غیرضروری در جاده های کوهستانی و گردنه های گیلان و همچنین محورهای مواصلاتی با استان های مجاور اجتناب شود و در صورت ضرورت، تجهیزات ایمنی و گرمایشی لازم به همراه باشد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان