مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به ثبت نام یک هزار و ۷۰۰ سرپرست خانوار در گیلان برای دریافت زمین رایگان در طرح جوانی جمعیت در گیلان گفت: از این تعداد، ۷۰۰ خانوار واجد شرایط شناخته شدن که کارهای ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدرضا فلاحتگر مدیرکل راه و شهرسازی گیلان امروز در گفت وگوی خبری سیمای مرکز گیلان با اشاره به ثبت نام یک هزار و ۷۰۰ سرپرست خانوار در گیلان برای دریافت زمین رایگان در طرح جوانی جمعیت در گیلان اظهار کرد:   از این تعداد، ۷۰۰ خانوار واجد شرایط شناخته شدند که کارهای پایانی دریافت زمین این افراد در حال انجام است. 

وی یکی از شروط دریافت رایگان زمین در طرح جوانی جمعیت را داشتن سه فرزند و یا بیشتر دانست و گفت: با هماهنگی های انجام شده، ۱۱۵ قطعه زمین رایگان به ارزش ۲۳۰ میلیارد تومان به ۲۳۰ خانوار واجد شرایط در شهرهای کیاشهر در شهرستان آستانه اشرفیه، تولم شهر در صومعه سرا، فومن و شفت واگذار شد. 

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با تاکید بر تلاش برای تامین زمین و تخصیص به بقیه متقاضیان واجد شرایط در استان بیان کرد:  آماده سازی زمین برای کشت و تصمیم برای ساخت یا فروش آن بر عهده خود خانوار است. 

فلاحتگر با بیان اینکه بر اساس دستور العمل موجود طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اگر قیمت کارشناسی شده قطعه زمین واگذار شده بیش از ۱۱ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال باشد، این زمین باید به ۲ خانوار تخصیص می یابد، افزود: زمین های واگذار شده گیلان به دلیل بالا بودن ارزش ریالی ملک، مشمول این قانون می شوند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان