به دلیل کاهش ۲۰ درجه ای دمای هوا و بارش شدید برف در برخی از نقاط گیلان به ویژه مناطق کوهستانی، اداره کل آموزش و پرورش با صدوراطلاعیه مدارس در برخی از شهرستان های گیلان را تعطیل کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت،  در پی هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر بارش نزولات آسمانی، از روز دوشنبه بارش باران در اکثر نقاط استان به ویژه در مناطق غربی آغاز و اواخر دیشب این بارش ها به برف تبدیل شده است.

بارش ۵۰ سانتی برف در محور اسالم به خلخال 

تداوم سامانه سرد بررسی در گیلان سبب شد که در برخی از مناطق این استان از جمله ارتفاعات تالش، ماسوله،  دیلمان و محور اسالم به خلخال و پونل به خلخال بیش از ۵۰ سانتی متر برف ببارد .

بارش برف در گیلان فقط مختص مناطق کوهستانی و غربی نبوده و از صبح امروز و با سرد شدن هوا، بارش برف در رشت، لاهیجان، عمارلو، آستارا و تالش آغاز و در شهر آستانه اشرفیه  هم بارش به شکل مخلوطی از برف و باران است.

با تداوم بارش ها و کاهش دما در گیلان، پیش بینی می شود در مناطق کوهستانی بیش از ۶۰ سانتی متر تا اواخر امشب برف ببارد.

تعطیلی مدارس در برخی نقاط گیلان 

به دلیل بارش برف و احتمال یخبندان، اداره کل آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد مدارس مناطق ییلاقی املش و عمارلوی رودبار در تمام مقاطع ابتدایی، متوسطهٔ اول و دوم، به دلیل بارش برف، برودت هوا و دشواری تردد امروز ۴ بهمن ۱۴۰۲ تعطیل است..

بر اساس الگوریتم های سازمان هواشناسی، اسب وونی با منفی ۶ و دیلمان با منفی چهار جزو سردترین و کیاشهر با ۶ درجه دما گرمترین شهرهای گیلان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

۵۳ اکیپ راهداری در حال اجرای عملیات برف روبی در گیلان

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان هم اکنون شاهد بارش شدید برف در محورهای اسالم به خلخال و پونل به خلخال، سیاهکل_دیلمان، توتکابن_حشمت آباد، رودسر__لات محله هستیم.

غلامعلی نیک فهم می گوید ارتفاع برف در محور اسالم-خلخال  بیش از ۳۰ سانت و در محور پونل-خلخال را ۴۰ سانت بوده و همچنین ارتفاع در محورهای سیاهکل-دیلمان و فومن-ماسوله و ماسال به ۲۰ سانت رسیده است.

طبق گفته های غلامعلی نیک فهم، اکنون تمامی ۵۳ اکیپ نیروهای راهداری در محورهای کوهستانی گیلان در حال عملیات برف روبی و بازگشایی مسیرها هستند و آنطور که محمدرضا حق بین سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان می گوید بعد از اعلام هشدار سطح نارنجی توسط سازمان هواشناسی، تمامی مدیران، شهرداران و فرمانداران در آماده باش ۱۰۰ درصدی قرار دارند.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان با درخواست از مردم در خصوص لغو سفرهاب غیر ضروری با استان گیلان گفت: مسافران در صورت لزوم برای سفر به گیلان و تردد در محورهای برف خیز استان، زنجیر چرخ و لوازم گرمایشی با خود به همراه داشته باشند.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان