اعتکاف در آستارا برای دانش آموزان این شهر به یک اردوی نیایشی تبدیل شده تا علاوه بر جمع ثمرات آخرت و زیست جمعی خودشناسی و خودسازی را مشق کنند.

خبرگزاری فارس، آستارا ، حمیدرضا دنیادیده: این روزه ها مساجد استان گیلان با عطر صلوات و نیایش های شبانه روزی معتکفین در سطح برخی از مساجد حال و هوای معنوی تری دارد، زن و مرد، جوان و نوجوان و دختر و پسر با امروز سه روز است که خاک نشینان عاشق عزلت نشین شده اند و هرکدام، در گوشه ای از مسجد نشسته و کبوترانه، دانه های معرفت می چینند. 

بندگان مخلص معبود بی همتا در سرزمین گیل و دیلم در هنگامه اعتکاف سر به میعادگاه طاعت فرود آورده اند تا زنگار غفلت از لوح دل و جان خویش بزدایند و به اصل خویش بازگردند. 

دراز شدن دست مردم شهر بام های سفالی به آسمان نورانیت و معنویت

شهر بام های سفالی آستارا در غربی ترین نقطه استان گیلان نیز این روزها مومنان معتکفی را در سطح مساجد شهرستان گرد هم آورده که فارغ از تمام دل مشغولی های روزمره و تعلقات دنیای مادی در سفری سه روزه به سرزمین صداقت و یکرنگی به سر می برند و دستی به آسمان نورانیت، معرفت و معنویت برده اند. 

مساجد امام حسین (ع)، عباسیه و جامع شهر آستارا دو میعادگاهی هستند که طی سه روز اخیر میزبان معتکفین هستند و ۲۰۲ تن از مخلص ترین بندگان این سرزمین در آن مشغول ذکر و تسبیح خدا و گوشه نشینی با معبود یگانه هستند. 

بیش از نیمی از معتکفین آستارا دانش آموز هستند

به گفته حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی رضازاده رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان آستارا، از بین ۱۲۰ خواهر و ۸۲ برادر آستارایی معتکف، ۱۱۰ نفر دانش اموز هستند که جلوه ای خاص و معنوی به اعتکاف این شهر بخشیده اند. 
دانش آموزانی که در کنار توشه جمع کردن خودشناسی مشق می کنند.

۵۸ دختر و ۵۲ پسر دانش اموز آستارایی این روزها با حضور در اعتکاف، علاوه بر جمع ثمرات آخرت، زیست جمعی و خلوت گزیدن با خدا در دنیا، خودشناسی و خودسازی را مشق می کنند تا پایان عمر تحصیلات دانش آموزی را با مدرک خداشناسی و مهارت ارتباط گیری با معبود، به اتمام برسانند. 

دانش آموزان معتکف آستارایی در اعتکاف امسال، حال و هوای معنوی خاصی به جمع معتکفین بخشیده اند؛ آن ها به سبب اعتکاف اولی بودن، از همان دقایق نخست حضور در مراسم معنوی اعتکاف، شب زنده داری کرده و تا نماز صبح به ذکر و تسیح ربویت مشغول بوده اند گویا در این اردوی نیایشی، پیشتاز و پیشگام تر از معتکیفین با تجربه تر هستند. 

 

اعتکاف مولود انقلاب اسلامی است

قرائت ادعیه و قرآن، اجرای حلقات صالحین، آموزش احکام، پرسش و پاسخ شرعی و پخش فیلم های مناسب از جمله برنامه های اجرایی مراسم اعتکاف در آستارا است و این مولود پرثمر و پربرکت انقلاب در آستانه چهل و پنجمین فجر انقلاب اسلامی موجب تقویت مبانی اعتقادی و طراوت معنوی مردم به ویژه دانش آموزان و نوجوان شده است. 

اعتکاف به ویژه اگر قشر نوجوان و جوان در آن موجب بزند بدون شک فرصتی برای شستن غبار آلودگی های دل به زلال آب دیدگان بندگان و تجلی گاه بارش رحمت الهی و توفیقی برای پیراستن جان و صفا بخشیدن به روح های بی قرار انسان های آزاده است. 

دل نوجوان به مثابه زمین زرع حاصلخیز

دل های نوجوان و جوان همچون زمینی زرعی که در آن هر بذری رشد میکند، بهترین فرصت و مجال است تا برای رشد و تعالی انسان در مراسم معنوی اعتکاف، صیقل یابد و آرامش و آسایش فردی و اجتماعی را برای همگان به ارمغان آورد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان