استاندار گیلان با تاکید بر توجه نسبت به بهره برداری از کتابخانه مرکزی رشت گفت: تاکنون برای افتتاح کتابخانه مرکزی رشت حدود ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده اما برای بهره برداری از این کتابخانه، ۱۵۰ میلیارد ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی استاندار گیلان بعدازظهر امروز در آئین تکریم مقام کتابداران،کتابخوانان و مروجان کتاب استان در سالن الغدیر استانداری با تاکید بر توجه نسبت به بهره برداری از کتابخانه مرکزی رشت اظهار کرد: تاکنون برای افتتاح کتابخانه مرکزی رشت حدود ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده اما برای بهره برداری از این کتابخانه، ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه بهره برداری از پروژه های نیمه تمام یکی از اهداف دولت سیزدهم در کشور است، گفت: افتتاح و بهره برداری از کتابخانه های نیمه تمام همانند سایر پروژه ها برای ما حائز اهمیت است و نسبت به افتتاح کتابخانه مرکزی رشت اهتمام داریم.

به گفته استاندار گیلان، با توجه به اینکه استانداری گیلان برای به بهره برداری رساندن کتابخانه مرکزی رشت اقدام کرده، نسبت به اتمام آن نیز اهتمام دارد تا این کتابخانه همانند نگینی در استان و شمال کشور بدرخشد.

عباسی، کتابخانه ها را تقویت کننده نویسندگان و ناشران دانست و بیان کرد: پویش های کتابخوانی یکی از بهترین جلوه های جهاد تبیین است لذا برای کاهش آسیب های فرهنگی و اجتماعی نیز باید به کتاب و کتابخوانی و کتابخانه پناه برد .

وی از کتابداران خواست با توجه به مخاطب خود اقدام به اطلاع رسانی و جلب مشارکت در انتخابات سال جاری کنند و افزود: شهرداری ها در تحقق سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی مشارکت فعال داشته باشند.

استاندار گیلان با اشاره به اهتمام نظام مقدس جمهوری اسلامی به امر کتاب و کتابخوانی گفت: کتاب، نماد شکوفایی فرهنگی و یکی از شاخص های مهم توسعه پایدار هر کشوری محسوب می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به نقش کتابخانه ها در توسعه کشورها بیان کرد: کتابخانه ها جایگاه ویژه ای در هر کشور دارند و به عنوان یکی از بارزترین شاخصه های توسعه پایدار محسوب می شوند و بی شک کتابخانه ها یکی از گنجینه های مهم هر کشور هستند.

عباسی با بیان اینکه بهادادن به کتابخوانی منجر به پیشرفت کشور در حوزه های مختلف می شود، افزود: گسترش مطالعه به روش دیجیتال نباید سبب شود تا از کتاب و کتابخوانی و همچنین از کتابخانه ها غفلت کنیم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهتمام ورزیدن به کتاب خواندن و توسعه فرهنگ مطالعه گفت: کتاب در روح انسان نشاط ایجاد می کند و کتاب خواندن و مانوس شدن با کتاب، نبوغ ایجاد می کند؛ به همین دلیل همه اقشار مختلف مردم بایستی به مقوله کتابخوانی بهای بیشتری بدهند.

به گزارش فارس، در پایان آئین تکریم مروجان کتاب و کتابخوانی، از تعدادی از کتابداران و کتابخوانان نمونه استان گیلان تجلیل و تقدیر و از کتاب "سلام به خدا" نوشته محمدرضا صالح فخاری نیز رونمایی شد.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان