مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به آغاز صید ماهی استخوانی در دریای خزر از ۲۰ مهرماه گفت: صیادان از زمان آغاز صید ماهی استخوانی در گیلان تاکنون ۸۶۶ تن انواع ماهی به ارزش ۲۳۴ میلیارد تومان صید کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رودسر، کوروش خلیلی مدیرکل شیلات گیلان بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از سواحل رودسر و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صید انواع ماهی های استخوانی از ۲۰ مهر در دریای خزر آغاز شده است، اظهار کرد: صیادان از زمان آغاز صید ماهی استخوانی در گیلان تاکنون ۸۶۶ تن انواع ماهی استخوانی به ارزش ۲۳۴ میلیارد تومان صید کردند. 

وی بیشترین ماهی استخوانی در دریای خزر را ماهی سفید دانست و گفت: از ۸۶۶ تن ماهی صید شده در دریای خزر، ۶۱ درصد ماهی سفید، ۳۷ درصد ماهی کفال و ۲ درصد باقیمانده، سایر گونه های ماهی هستند. 

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به کولاک بودن دریای خزر در هفته های گذشته در دریای خزر افزود: در چند هفته اخیر ۵۰ درصد از زمان های صیادی در گیلان دریا کولاکی بوده و مقدار صید به همین دلیل، کمی کاهش داشته است. 

خلیلی از وجود چهار هزار صیاد در دریای خزر خبر داد و بیان کرد: این تعداد صیاد در غالب ۴۵ تعاونی پره صیادی فعالیت می کنند که هرساله به دریا زده و با صید انواع ماهی ها به اقتصاد گیلان در حوزه های مختلف کمک می کنند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان