به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، چند روز پیش جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر در فرمانداری لنگرود برگزار شد، جلسه‌ای که روسای همه ادارات در آن حضور دارند و ساعت جلسات نیز معمولا در وقت اداری است، این در حالی است که یک رئیس اداره یا معاون یکی اداره اگر بخواهد در این جلسه حضور یابد حداقل حدود ۲ ساعت از وقت اداری خود را برای حضور ر این جلسه و رفت و آمد باید اختصاص دهد که در همین زمان طبیعتا ارباب رجوعانی به ادارات مراجعه می‌کنند و باید چند ساعت منتظر بمانند تا رئیس اداره از جلسه به اداره برگردد که خود همین اقدام موجب نارضایتی می‌شود.

در چند سال پیش استاندار وقت گیلان به فرمانداران و همه مدیران کل استان دستور داده بود تا همه جلسات بعد از ساعت اداری برگزار شود تا مدیران در ساعات اداری به کار ارباب رجوعان برسند که این دستور در دولت قبل اجرا می‌شد و بعد از تغییر دولت و استاندار، روال کار به حالت عادی برگشت و مجدد همه جلسات در ساعات اداری برگزار می‌شود.

شنیده شده که برخی روسای ادارات در استان از برگزاری جلسات در ساعات اداری گله‌مند هستند چراکه باعث نارضایتی ارباب رجوعان خود در اداره مربوطه می‌شود.

علی‌ای حال در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر، فرماندار لنگرود به ایراد سخنرانی مکتبی پرداخت و تاکید کرد که راز پایداری انقلاب اسلامی را باید بشناسیم و در مسیر پایداری آن قدم برداریم.

جلالی همچنین تاکید کرد که دشمنان بارها خواسته‌اند چهره منور و نقش بی‌بدلیل امام را مخدوش تا در ادامه انقلاب خلل پدید آورند و باید در هر موردی به تناسب پیوستگی خود را با امام و آرمان‌های انقلاب در عمل به اثبات برسانیم.

وی در بخش دیگری از سخنرانی مکتبی خود درخصوص نقش مدیران گفت که در حال حاضر انقلاب اسلامی و ایران عزیز نیازمند خادم و سرباز واقعی و خالص دارد و لذا برای رسیدن به اهداف و آرمانهای بلند تلاش و کوشش بیشتری باید صورت پذیرد.

وی در این جلسه با تواضع مثال زدنی گفت که گفتار و رفتار مدیران و روسای ادارات باید منطبق با هم باشد و همچنین ادامه داد در حال حاضر مشکلات این جامعه و مردم صرفا اقتصادی نیست بلکه بخشی از آن‌ها در روش‌های بکار گرفته شده و عملکرد ما مدیران است.

جلالی در این جلسه به وجود مشکلات به دلیل روش‌هایی که توسط او و دیگر مدیران به کار گرفته اقرار کرد ولی با توجه به انتقاداتی که از وی و عملکردش می‌شود و انتظارات به حقی که مردم از مسوولین شهرستان دارند به نظر می‌رسد که درخصوص وجود مشکلات، صرفا اقرار کرد و شاید روشی برای جبران وقت تلف شده و حل مشکلات مردم ندارد.

نمونه برخی از مشکلات، مراجعات بی‌نتیجه برخی از مردم در زمینه‌های مختلف است که از جمله آن می‌توان به وضعیت بهداشت و درمان شهرستان و بیمارستان لنگرود اشاره کرد، البته درخصوص کارآفرینان و مشکلات اقتصادی نیز مواردی وجود دارد ولی با توجه به اقرار فرماندار به وجود مشکلات اقتصادی، نیازی به اشاره آن در این متن نیست.

نکته ای که برای مردم مهم است دستاورد برگزاری و شرکت مسوولان در جلسات است و سوال این است که در این جلسه با عنوان ستاد بزرگداشت دهه فجر که صرفا مدیران ادارات حضور داشتند سخنرانی مکتبی چه ثمره ای در حل مشکلات مردم دارد؟

اصولا مدیران اداری که بنا بر شرایطی انتخاب می شوند مگر درخصوص انقلاب و اهداف آن بی اطلاع هستند که جلسه ای با سخنرانی فرمایشی برگزار می شود در حالی که همان مدیران می توانند در ساعات برگزاری چنین جلساتی به خدمت به مردم در ادارات خود بپردازند.

پایان پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان