مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان تبلیغات استان گیلان امروز با حضور رئیس سازمان تبلیغات کشور برگزار شد و حجت الاسلام نجفی گیلانی به عنوان رئیس سازمان تبلیغات گیلان معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان در سالن غدیر استانداری گیلان با بیان اینکه فضیلت خادمی جهاد تبیین در سازمان تبلیغات گیلان امروز به فرد دیگری می رسد، اظهار کرد: امیدواریم حجت الاسلام نجفی نیروی جوانی که خادم گیلان می شود با استفاده از ظرفیت گیلان و کمک مردم گیلان در این جهاد عظیم یک گام پیش رود. 

وی با بیان اینکه حمایت و همراهی مردم و مسؤولان استانی موجب روشنگری و پیشتازی گیلان در سازمان تبلیغات شود، گفت: حضرت امام می فرمود که فقیه باید نبض تحولات زمان را در دست داشته باشد بنابراین تقویت اتاق فکر برای عملیات های جهاد تبیین بسیار با اهمیت است. 

رئیس سازمان تبلیغات کشور با اذعان به حمایت تهران از سازمان تبلیغات استان گیلان به دلیل اهمیت این استان تصریح کرد: در مسیر نیل به قله های بلند و مرتفعی که حق گیلان است حمایت های لازم را خواهیم داشت و این قدم های رو به جلو و پیشِ رو اگر با حمایت مردم و مسؤولان همراه باشد پیشرو هم خواهد بود و این پیش قراولی توقع بیجایی نخواهد بود چرا که این استان عالمان بزرگی را در خود تربیت کرده است. 

حجت الاسلام والمسلمین محمد علی نجفی گیلانی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه گیلانی ها نخستین تشکیل دهنده حکومت شیعی در ایران بوده است، اظهار کرد: گیلان دلیرپرور و عالم پرور است و در دوران مشروطه و دفاع مقدس و نیز دفاع از حرم همیشه نقش آفرینی های درخشانی داشته است. 

وی با تشکر از زحمات مدیرکل سابق سازمان تبلیغات استان گیلات گفت: امیدوارم که بتوانم در این استان خدمت کرده و خادم مردم در سازمان تبلیغات گیلان باشیم و اگر موفقیتی کسب شود حاصل زحمات مدیران قبلی نیز است. 

رئیس سازمان تبلیغات گیلان با اشاره به نگاه فرهنگی رهبر انقلاب به مجموعه های فرهنگی و تبلیغی افزود: ما در سازمان تبلیغات به دنبال مهندسی فرهنگی هستیم، فعالیت فرهنگی باید متناسب با اقتضائات زیست بوم فرهنگی استان طراحی شود. 

نجفی گیلانی با تأکید بر اینکه مسائل فرهنگی تک بعدی نیستند و پیچیده است، بیان کرد: اگر پیچیده به این موضوعات نگاه نکنیم نمی توانیم اقدام هوشمندانه داشته باشیم. این هوشمندانه بودن نیازمند نگاه جامع است. 

سرباز تبلیغ خواهم بود

حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه امثال بنده باید فقط استغفار داشته باشیم و تکریم معنا ندارد، اظهار کرد: وداعی نیست تازه سلامی است برای خدمت در سنگری دیگر و تا همیشه نوکر تبلیغ می مانم. 

وی با تأکید بر فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه ما به قله نزدیک شده ایم، گفت: ما وداع نداریم، سلامی به نهضت و مجاهدت داریم و اکنون زمان خدمت است و تاکنون هر اقدامی انجام دادیم، کم و ناقص بود و ناظر به مجاهدت میرزا کوچک جنگلی و امثال این بزرگان بود. 

رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه سازمان تبلیغات مأموریت های بسیار بزرگی در آخرالزمان دارد، افزود: برای این نهضت تبلیغ به فکر پشتوانه باشید، این سازمان پر از ظرفیت مؤمنین است که برای اسلام زحمت می کشند و باید از این ظرفیت ها استفاده کرد. 

مهدوی با اشاره به اقدامات سازمان تبلیغات گیلان در دوران کرونا که موجب شد گیلان بدرخشد، بیان کرد: با همکاری تشکل ها و هیئت های جهادی در دوران کرونا و پساکرونا و نهضت مواسات اتفاقات ارزشمندی در گیلان رخ داد. 

وی با اذعان به اینکه همچنان سرباز نهضت تبلیغ است، تصریح کرد: شاید در طی این قریب به پنج سال خدمت نتوانسته باشم امانتی که به من سپرده شده را به نتیجه برسانم اما امید دارم که سرباز جدیدی که در سازمان تبلیغات خدمت می کند با کمک مؤمنین گیلان به خوبی خدمت کند. 

به گزارش فارس، در انتهای این جلسه از زحمات حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی تجلیل و طی حکمی حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نجفی گیلانی به عنوان مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی استان گیلان منصوب شد. 

نجفی گیلانی، پیش از این مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ایلام بود و از جمله سوابق مدیریتی وی «مدیرکل راهبری استان ها» و «رئیس مرکز پایش توانمندی و استعدادسنجی مدیران سازمان تبلیغات اسلامی کشور» است. 

حجت الاسلام والمسلمین نجفی از نوادگان حضرات آیات یوسف نجفی جیلانی و محمدعلی انشایی بوده و سطوح عالی دروس حوزوی خود را نیز در قم و محضر آیات عظام محسن اراکی، احمد عابدی و مدنی گذرانده است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان