استاندار گیلان با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک در شهرستان های رشت و خمام گفت: ۴۱ هزار نفر عوامل اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را در استان برگزار ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی عصر امروز در همایش شکوه انتخابات "جشن ملی، مشارکت پرشور، آینده روشن" در تالار مرکزی رشت با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک در شهرستان های رشت و خمام اظهار کرد: ۴۱ هزار نفر عوامل اجرایی، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری را در استان برگزار می کنند.

وی با بیان اینکه اهمیت انتخابات باید برای مردم تبیین شود، گفت: هر رای ما در آینده معیشت، اقتصاد و فرهنگ کشور تاثیرگذار است ضمن اینکه تیری بر قلب دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

استاندار گیلان، انتخاب آزادانه و گزینش نمایندگانی اصلح را حق مردم دانست و بیان کرد: مردم ایران اسلامی سالیان سال است که در انتخابات حضوری موثر و پرشور دارند و این بار نیز با مشارکت گسترده چون همیشه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را ناامید خواهند کرد.

عباسی با بیان اینکه تصویب قوانین خوب و ریل گذاری موثر در مجلس شورای اسلامی، موجب تسریع امور در حوزه اجرا می شود، گفت: بدون شک مجلس قوی و کارآمد اهمیت بسزایی در حل مشکلات کشور از طریق قانون گذاری دارد.

وی با بیان اینکه مردم باید با آگاهی، شناخت و توجه به برنامه های نامزدها در انتخاب کاندایدایی اصلح دقت کنند، افزود: بر اساس آخرین آمار از تایید صلاحیت ها، تاکنون برای هر کرسی نمایندگی مجلس در گیلان ۳۴ داوطلب رقابت می کنند.

استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت آگاهی مردم از وظایف مهم نمایندگان مجلس شورای اسلامی در عرصه قانون گذاری بیان کرد: نمایندگان مردم در خانه ملت وظایف گسترده ای دارند که در پیشرفت و توسعه کشور بسیار می توانند تاثیرگذار باشند.

عباسی یکی از اهداف دشمن را نا امیدی مردم از انتخابات دانست و تصریح کرد: نباید اجازه دخالت بیگانگان را در امور کشورمان بدهیم و باید به این نکته توجه کنیم دشمنانی که علیه کشور ما بسیج شده بودند و تحریم های ناجوانمردانه داشتند، امروز چه حقی برای دخالت در امور کشور ما از جمله انتخابات دارند.

وی با اشاره به سیاه نمایی برخی و مظلومیت دولت بیان کرد: مدیران در استان به عنوان عضوی از دولت باید عملکرد دستگاه مربوط به خود را برای مردم تبیین کنند.

استاندار گیلان با تشریح بخشی از اقدامات انجام شده طی فعالیت دولت سیزدهم در گیلان و ضرورت اطلاع رسانی به مردم تصریح کرد: راه آهن رشت - کاسپین در صورت مساعد بودن هوا اواخر ماه جاری یا اوایل ماه آینده به بهره برداری می رسد و هشت کیلومتر آزاده راه منجیل - رودبار (قزوین - رشت) نیز اسفندماه امسال زیربارترافیک می رود.

عباسی ساماندهی محل دفن زباله در سراوان رشت (معضل ۳۹ ساله) را از دیگر کارهای مهم انجام شده در این دولت عنوان کرد و گفت: طی این مدت همه از این معضل مهم، شانی خالی می کردند اما بهسازی و رفع مشکل دفن زباله در سراوان رشت در این دولت آغاز شد و اکنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ضمن اینکه موضوع تصفیه خانه شیرابه سراوان و احداث زباله سوز نیز در دست پیگیری است.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای رفع مشکل آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت و تداوم اقدامات تصریح کرد: منشا آلودگی های این رودخانه ها شناسایی و گام های موثری برای رفع آلودگی های آنها از جمله راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب زندان لاکان برداشته شده است ضمن اینکه احداث تصفیه خانه مسکن مهر به عنوان منشا آلودگی این ۲ رودخانه با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و احداث تصفیه خانه شهر صنعتی نیز در حال انجام است.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان