به گفته دبیر کمیته مساجد و بقاع متبرکه استان گیلان، ۴۶ عنوان برنامه گرامیداشت چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در سطح مساجد و بقاع متبرکه استان گیلان اجرا می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام والمسلمین رضا حاجتی دبیر کمیته مساجد و بقاع متبرکه استان گیلان ظهر امروز در گفت وگو با سیمای مرکز گیلان با بیان اینکه ۹۷۲ کانون فرهنگی هنری با بالغ بر ۶۵ هزار عضو در مساجد سراسر استان فعالیت می کنند، اظهار کرد: ۴۶ عنوان برنامه برای گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در کمیته مساجد و بقاع متبرکه استان مصوب شده که در سطح مساجد استان اجرایی می شود. 

وی با بیان اینکه رویکرد کمیته مساجد، برگزاری برنامه های گرامیداشت دهه فجر مسجد و مردم محور است، گفت: کمیته مساجد با دبیری ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، نشست های مختلفی با دستگاه های عضو کمیته به منظور بزرگداشت باشکوه دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار کرده است. 

دبیر کمیته مساجد و بقاع متبرکه استان گیلان، ایجاد شور و نشاط اجتماعی و افزایش مشارکت عمومی به ویژه در انتخابات را دیگر رویکرد این برنامه ها دانست و بیان کرد: مراسم دهه فجر با بزرگداشت ۱۲ بهمن و سالروز ورود تاریخی امام راحل (ره) به میهن اسلامی با پخش سرودهای انقلابی از مساجد آغاز شده و اصحاب مساجد با بنیانگذار جمهوری اسلامی بیعتی دوباره خواهند کرد. 

حاجتی، آذین بندی و چراغانی در سطح محلات و مساجد و اجرای سرودهای انقلابی توسط کانون ها در میادین و مساجد را از جمله این برنامه ها برشمرد و تصریح کرد: مشارکت در پویش «مسجد_ کانون _انقلاب»، گلباران مزار شهدا، تجلیل از خانواده های شهدا و هنرمندان انقلابی مساجد، برگزاری مراسم انقلاب به روایت هنر در مساجد منتخب و مسابقه کتابخوانی از کتاب «آینده انقلاب اسلامی» از دیگر برنامه های اجرایی در ایام الله دهه فجر است. 

وی از برپایی کرسی تلاوت قرآن با عنوان «مسجد پایگاه قرآن» خبرداد و افزود: محفل انس با قرآن و قرائت سوره مبارکه فجر در قالب طرح تلاوت نور و پخش نوای الله اکبر از مأذنه های مساجد از فعالیت های قرآنی مساجد در دهه فجر است. 

به گفته دبیر کمیته مساجد و بقاع متبرکه استان گیلان، اعزام مبلغ و مبلغه به مساجد و کانون های جمعیتی، برگزاری سومین المپیاد ورزشی «قهرمان شهر» جام فرزندان میرزا، برپایی نمایشگاه های کتاب و محصولات فرهنگی، جشن انقلاب، فعال شدن شبکه های اجتماعی و پایگاه های مجازی از دیگر برنامه های پیش بینی شده است. 

حاجتی با اشاره به برگزاری سلسله نشست ها با موضوع نماز، مهدویت و انقلاب اسلامی در مساجد استان گفت: نشست های بصیرتی و روشنگری همراه با پاسخگویی به شبهات و سوالات نوجوانان و جوانان در مساجد برپا می شود. 

به گفته دبیر کمیته مساجد و بقاع متبرکه استان گیلان، در شب ۲۲ بهمن نیز گلبانگ الله اکبر از مساجد و بقاع متبرکه پخش می شود که در اکثر مساجد با نورافشانی همراه است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان