اگر چه آسفالت و احداث جاده و بزرگراه پس از انقلاب جز وظایف ذاتی مسوولان راهداری محسوب می شود اما مقایسه سرعت کار و میزان توجه به این بخش پس از انقلاب بیانگر خدمات جهادی و نگاه متولیان انقلاب به رفاه و ...

خبرگزاری فارس؛ سعید شفیعی ثابت:  در ۴۵ سال که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد تمامی دولت ها عزم خود را برای توسعه و تکمیل پروژه های عمرانی و آزادراهی نیمه تمام به کار بسته اند.

پس از انقلاب توسعه راه ها مخصوصاً در بخش جاده ای به سرعت افزایش یافت، به طوری که پیش از انقلاب تنها ۲۸۵ کیلومتر آزادراه آن هم در اطراف پایتخت وجود داشت اما هم اکنون ایران دارای بیش از سه هزار کیلومتر آزاد راه است.

توسعه ۱۳ هزار کیلومتری جاده ای گیلان در دوران انقلاب اسلامی  

توسعه زیر ساخت های جاده ای در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی شامل استان گیلان هم شد به گونه ای که طول جاده های گیلان، اعم خاکی و آسفالته، از یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر در قبل از انقلاب، اکنون به ۱۳ هزار ۴۰۰ کیلومتر رسیده است.

آسفالت ۴ هزار راه روستایی در گیلان در طول ۴۵ سال گذشته 

در دوران رژیم پهلوی، تنها ۶۰۰ کیلومتر راه شهری و روستایی در گیلان در مجموع آسفالت بود ولی اکنون   به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی بیش از چهار هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده و در ۴۵ سال گذشته بالغ بر ۹ هزار و ۲۴۵ کیلومتر راه روستایی در گیلان احداث شده است.

نکته قابل توجه که باید به آن اشاره کرد این است که مجموع جاده های خاکی گیلان در سال ۵۷ تنها حدود ۹۰۰ کیلومتر بود، یعنی عملاً راه شنی روستایی هم بسیار کم بود و راه ها عمدتاً مال رو یا خاکی بودند.

ولی با تلاش های صورت گرفته در طول دوران انقلاب، یک هزار و ۸۷۱ کیلومتر آسفالت راه اصلی و فرعی و ۵۸.۵ کیلومتر آزادراه و ۱۶۸ کیلومتر راه آهن اجرایی شده است.

احداث راه آهن رشت_قزوین نقطه عطف توسعه گیلان

پیش از انقلاب اسلامی هیچ آزادراه و خط راه آهنی در گیلان وجود نداشت ولی توسعه خط ریلی استان ها از جمله گیلان مورد توجه تمامی دولتمردان بود و همین امر منجر به احداث راه آهن رشت_قزوین در سال ۹۷ شد.

ساخت پروژه راه آهن قزوین - رشت از سال ۱۳۸۵ آغاز شد و در نیمه اسفند سال ۹۷ با اعتبار یک هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان و به عنوان تکمیل کننده کریدور شمال به جنوب به بهره برداری رسید

به گفته دست اندرکاران مسیر ریلی رشت- قزوین قابلیت جابجایی سالانه ۱۰ میلیون تن بار و سه میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر را دارد. پروژه ریلی گیلان از  احداث خط آهن رشت- قزوین و ادامه آن در مسیر رشت- انزلی و کاسپین و رشت- آستارا یکی از اولویت های دولت سیزدهم محسوب می شود.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان