امام جمعه رشت خطاب به دولت نسبت به واریز عیدی ها و افزایش یکباره قیمت ها در بازار گفت: وقتی عیدی به حساب کارمندان و کارگران واریز می کنید ولی با افزایش یکباره قسمت ها مواجه می شوند این عیدی چه نفعی ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت امروز در آئین خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با گرامیداشت دهه مبارک فجر و یاد و نام شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران انفجار نوری بود که در سایه آن جوانان ایرانی با عزت، اراده و اتکا به توانمندی های خود پیشرفت های زیادی را متوجه ایران اسلامی کرده اند. 

وی با اشاره به تاسف رهبر انقلاب و دغدغه ایشان مبنی بر اینکه پیشرفت ها و دستاوردها به سمع و نظر مردم رسانده نمی شود، گفت: خیلی مواقع خدمات انجام شده مورد بی توجهی قرار می گیرد و زحمات دیده نمی شود لذا با فعالیت مناسب رسانه ای، عملکردها باید به گوش مردم رسانده شود، از طرفی تلاش و پیشرفت بخش خصوصی با وجود موانع، انسان را امیدوار می کند چرا که این پیشرفت ها نسبت به رشد هشت درصدی ایران نوید می دهد. 

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه کمک به صادرات تولیدات و صنایع ایران با دیپلماسی موثر باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: از سال ۱۳۵۷، ایران وارد باشگاه ارسال ماهواره و هوافضا شد و با تقویت موشک های فضایی، موشک های فراوانی را به فضا فرستاده است. 

خطیب جمعه رشت با اشاره به اینکه ایران در هفته اخیر، دو موشک ارسال کرده که زمینه ساز رشد چشمگیر صنعت هوا و فضای جمهوری اسلامی بوده است، گفت: توقف در فعالیت ماهواره ای به بهانه برجام در دولت یازدهم و دوازدهم موانعی ایجاد کرده بود که بعد از بی تعهدی آمریکا این مهم از سر گرفته شد و رشد فراوان را متوجه ایران کرده است. 

وی با بیان اینکه غنای ۱۸ درصد اورانیوم قبل از برجام و توقف در دوران برجام، امروز به ۶۰ درصد رسیده است، افزود: صادرات ایران در نفت به بیش از یک میلیون بشکه رسیده و با وجود بهتان و ایجاد موانع برای ایران به ویژه مسئله fatf، با ایستادگی ایران، پیشرفت های چشمگیری داشتیم. 

فلاحتی با بیان اینکه اگر بنا بود نژاد آمریکایی ها برتر باشد نژاد آریایی در طول تاریخ برتر بوده است اگرچه نگاه نژاد پرستانه نداریم، تصریح کرد: ایران ۲۴ ماهواره به فضا فرستاده اما اخیرا بعد از موفقیت در پرتاپ، سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس اعتراض به پیشرفت فضایی ایران داشته که در جواب آن ها می گوییم شما قیّم این ملت نیستید که اضافه گویی می کنید. 

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه این کشورها با اضافه گویی و ناتوانی در برابر قدرت علنی جوانان ایرانی می گویند ایران با وجود مشکلات معیشتی اقدام به علم آفرینی در حوزه فضایی پرداخته است، بیان کرد: مگر خودتان مشکلات اقتصادی و معیشتی ندارید؟ آیا آن را مانع فعالیت های علمی و فنی خودکرده اید که اینگونه بی خردانه نسخه پیچی می کنید؟ 

وی خطاب به دولت نسبت به واریز عیدی ها و افزایش یکباره قیمت ها در بازار گفت: وقتی عیدی به حساب کارمندان و کارگران واریز می کنید چه نفعی برای کارمندان و کارگران دارند وقتی با افزایش یکباره قیمت ها بعد از آن مواجه می شوند، این مسئله برازنده نظام اسلامی ایران نیست، باید فکر کنند اگر قرار است عیدی بدهند نیاید قیمت ها را بالا ببرند، الان هنوز واریز نشده افزایش قیمت بسیار ملموس شده که به دولت توصیه می کنم تا چاره اندیشی کنند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان