آیت الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه هر کس که خود را ایرانی می داند باید به پای صندوق رأی برود تا بتواند تاریخ چند هزارساله ایران اسلامی را حفظ کند، گفت: هویت ایرانی و هویت ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رضا رمضانی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری امروز در مراسم «جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران» که در مسجد جامع سیاهکل برگزار شد با اشاره به دو برخورد نسبت به دین در جهان اظهار کرد: نوع اول مربوط به محو دین توسط اتحاد جماهیر شوروی بود و در آن کسی اجازه نداشت از خداوند صحبت کند که در زمان انقلاب اسلامی و با پیش بینی امام خمینی (ره)، شوروی به زباله دان تاریخ سپرده شد. 

وی با بیان اینکه برخورد دوم از نوع برخورد محدود بود و می گفتند اگر کسی می خواهد دین داشته باشد باید در کلیسا باقی بماند، گفت: در تعاملات سیاسی جهان، زمانی تقابل بین بلوک شرق و غرب بود ولی امروزه بلوک شرق به زباله دان تاریخ سپرده شده و هفتاد سال حاکمیت بی خدایی و کمونیستی، بلوک شرق را به انقراض کشاند، چون کار آنان مقابله با فطرت بشری بود، در حالیکه دین در فطرت بشر سامان گرفته است. 

به گفته نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، امروزه دیگر تقابل میان بلوک شرق و غرب و سهم خواهی قدرت های سابق وجود ندارد، بلکه تقابل بین اسلام و استکبار مشهود است. 

رمضانی با بیان اینکه آزادی و ولنگاری در غرب باعث شد جامعه لاابالی شود، افزود: پوشش مردان و زنان در فیلم های ساخته شده یکصد سال قبل در غرب کامل بود اما لیبرالیسم، آزادی برهنگی را به ارمغان آورد. 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره بر اینکه رضاخان که بی سواد بود تلاش کرد پوشش زنان را به شکل غربی ها درآورد که شکست خورد، بیان کرد: مردم به همراه حوزه علمیه مانع از تعطیل کردن مراسم عزاداری امام حسین (ع) در زمان رضا خان شدند. 

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حقوق مستشاران آمریکایی در سال ۱۳۵۵، ۱۷ میلیارد تومان بود در صورتی که کل حقوق ارتش ۱۴ میلیارد تومان بود، گفت: سفیر آمریکا به شاه مخلوع دستور می داد که چه کاری را باید انجام دهد و چه کاری را انجام ندهد. 

رمضانی با بیان اینکه نظام ما دینی و ارزشی است، افزود: در گذشته ما با نظام کمونیستی و سکولار رو به رو بودیم ولی امام خمینی (ره)، دین را به عرصه اجتماع آورد، حقوق و بیت المال باید برای مردم هزینه شود و مسؤولان باید ارزش های انسانی و دینی را حفظ کنند. 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) نرخ بی سوادی قبل از انقلاب اسلامی را بسیار بالا دانست و بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با تاسیس نهضت سوادآموزی از سوی امام راحل (ره) میزان سواد در کشور افزایش پیدا کرد. 

وی با اشاره به اینکه نهادینه شدن تفکر عاشورایی در جامعه توسط انقلاب اسلامی صورت پذیرفت، گفت: اگر زیارت عاشورا معنای واقعی خود را پیدا کند، در جامعه اثرگذار است، امام خمینی (ره) معتقد بود که احکام دینی باید در جامعه حاکم باشد و لبیک جمعی برای ورود دین به عرصه اجتماع را ایشان گفت. 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمن امروز فقط به براندازی نظام فکر می کند، افزود: دشمن با برهنگی و اباهی گری به دنبال براندازی نظام اسلامی و تعطیلی دین در جامعه است ولی زنان و مردان غیرتمند ایرانی اجازه نمی دهند. 

رمضانی با اشاره بر اینکه دشمن با توهین به پیامبر اکرم (ص) و قرآن در هلند و سوئد به دنبال قداست زدایی در جامعه است، بیان کرد: دنیا از استقلال جمهوری اسلامی الگو می گیرد ولی کسانی که به آزادی سیاسی نرسیدند به گاو شیرده برای غرب تبدیل شدند. 

وی با اشاره به اینکه هر کس که خود را ایرانی می داند باید به پای صندوق رأی برود تا بتواند تاریخ چند هزارساله ایران اسلامی را حفظ کند، تصریح کرد: هویت ایرانی و هویت اسلامی و انقلابی بودن ما اقتضاء می کند که پای صندوق های رأی برویم؛ باید بتوانیم خواسته ها و آمال خون های پاکی که برای حدوث انقلاب و وقایع بعد ریخته شده و هنوز هم پاک ترین ها را هدیه می کنیم، برآورده کنیم و انتخابات می تواند ضامن بقا و تقویت انقلاب در عرصه بین الملل باشد. 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه در برخی از کشورها مثل استرالیا حضور در پای صندوق های رأی اجباری است و کسانی که در انتخابات شرکت نکنند، جریمه می شوند، افزود: در آن کشورها، عدم شرکت در انتخابات پیگرد قانونی دارد و یک سری محرومیت ها را برای آن ها در پی خواهد داشت. 

به گفته رمضانی، غیر از استرالیا برخی نقاط دیگر مانند ترکیه هم به همین صورت است، اما در ایران، هیچ گاه کسی را جریمه نکردند، هیچ گاه کسی را پیگرد قانونی نکردند و این آزادی بوده است، لذا آزادی به معنای واقعی در ایران است. 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه ایران بیش از ۷۰۰۰ سال قدمت دارد و دوران های مختلفی را گذرانده است، گفت: در قرون گذشته نقشه جغرافیایی ایران به لحاظ وسعت، بسیار بزرگ بود اما به واسطه سوء تدبیر، بی لیاقتی وعدم شایستگی برخی از حاکمان، وسعت جغرافیای ما در مقاطع مختلف، کاهش پیدا کرد. 

وی با بیان اینکه کسانی که می خواهند مسؤول شوند باید اسلام را به معنای کمک کننده به مستضعفان، پذیرفته باشند، افزود: در دهه فجر باید از خدمات انقلاب اسلامی روایتگری شود. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان