به گزارش لنگرخبر، محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت بعدازظهر امروز در جلسه کارگروه هوشمندسازی خدمات شهرداری در ساختمان جلسات شورای رشت اظهار کرد: با الکترونیکی شدن کامل وظایف شهرداری از وقوع بسیاری از رانت ها و فسادها جلوگیری می شود. 

وی با تاکید به اینکه باید هوشمندسازی در بدنه شهرداری مورد توجه قرار گیرد، افزود: متاسفانه مقاومت های پیدا و پنهانی از سوی برخی از افراد در بدنه شهرداری رشت مشاهده می شود که قابل تامل است. 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه هوشمندسازی اقدامات شهرداری رشت سالهاست که مطرح است، تصریح کرد: در این دوره از عمر شورا و با حضور شوقی در جایگاه شهردار رشت این مهم در اولویت قرار گرفت و خوشبختانه با رونمایی از سامانه هایی با همت سازمان فاوا شهرداری رشت، گام های خوبی در این زمینه برداشته شده و تاکید داریم هر چه سریعتر باید تمامی اقدامات شهرداری رشت بصورت الکترونیکی اجرایی شود. 

کارگرنیا با اشاره به اینکه در اجرای شهر هوشمند، حرکت های لاک پشتی مورد پذیرش نیست، گفت: با هر فردی که بخواهد در اجرای این مسیر سنگ اندازی کند برخورد قانونی می شود و سازمان فاوا شهرداری رشت اختیار دارد در جلسات این کارگروه هر کدام از مدیران که در این زمینه ناهماهنگ هستند را دعوت و در صورت نیاز تذکرات لازم نیز توسط شورا به آن فرد یا گروه داده می شود، همچنین از مدیرانی که در راستای تسریع بخشیدن به این مهم نیز همراهی می کنند باید تقدیر به عمل آید. 

وی به سامانه ۱۳۷ شهرداری رشت اشاره کرد و افزود: این سامانه در راستای تسریع بخشیدن به رفع مشکلات و تقاضاهای مردمی راه اندازی شده و مدیران شهرداری رشت باید به این مهم در راستای رفع مشکلات و گلایه های شهروندان توجه داشته باشند. 

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شهروندان معمولا در تماس با سامانه ۱۳۷ مباحث مشخصی را مطرح می کنند، گفت: مشکل آسفالت، سد معبر، ساخت و سازهای غیر مجاز، آبگرفتگی، انباشت زباله از جمله مواردی هستند که شهروندان بیشترین تماس ها را از بابت آن با سامانه ۱۳۷ برقرار می کنند. 

کارگرنیا با اشاره به اینکه ساخت و سازهای غیر مجاز، عدم نظافت پیاده رو ها و وجود سگ های بلاصاحب موضوعات دیگری هستند که شهروندان از بابت آن با سامانه ۱۳۷ تماس برقرار می کنند، تصریح کرد: یکی دیگر از مواردی که اخیرا به سامانه ۱۳۷ مکرر اطلاع داده می شود، عدم نظافت معابر و جمع آوری زباله ها در برخی از مناطق رشت است که علت اصلی آن تبدیل وضعیت برخی از نیروهای رفت و روب و کمبود نیرو در این حوزه است. 

وی با تاکید به اینکه نباید با بی توجهی به تماس های برقرار شده با سامانه ۱۳۷ موجبات دلسردی مردم فراهم شود، بیان کرد: واحد بازرسی شهرداری رشت به عنوان چشمان بینا برای شورا و شهردار عمل می کند و انتظار داریم هر گونه کم کاری، بی توجهی که عمدا یا سهوا انجام می شود به سمع و اطلاع شورا و شهردار رشت رسانده شود تا ان شاالله فساد در بدنه شهرداری رشت ریشه کن و رضایت بیشتر مردم حاصل شود. 

انتقاد از کیفیت نامرغوب آسفالت 

محسن سماکچی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای رشت نیز در این نشست با اشاره به اینکه اجرای شهر هوشمند نیازمند عزم جدی است، اظهار کرد: اجرایی شدن شهر هوشمند خواسته شورا است و انتظار داریم این فرآیند هر چه سریعتر در تمامی سازمان های شهرداری رشت اجرایی شود.

وی با انتقاد از کیفیت نامرغوب آسفالت در برخی از محلات رشت افزود: چند روز پیش در یکی از محلات به طور اتفاقی شاهد اجرای آسفالت بودم که در کمال تعجب هیچ قیری در آن آسفالت وجود نداشت و وقتی علت این موضوع را از پیمانکار سوال کردم، پاسخ داد که قیر در اختیار ندارد. 

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای رشت با تاکید به اینکه آسفالت باید عمر کیفی مناسب داشته باشد، تصریح کرد: آسفالت بی کیفیت یقینا به غیر از تحمیل هزینه بیهوده به بیت المال، فایده دیگری ندارد و تاکید می کنم که این مهم حتما مورد توجه باشد و در غیر این صورت نارضایتی ها از وضعیت آسفالت همچنان ادامه دارد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان